Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Plazma tv-t szeretnék vásároln...

Plazma tv-t szeretnék vásárolni karácsonyra. Milyet javasoltok? Mik a fontosabb szempontok? Annyit már tudok, hogy 127 cm-s kell, mert 4 méterről nézem. Az ár sem mellékes, mert nem én nyertem a lottó ötöst.

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 08:41
1 2
 1/13 anonim válasza:
A leges-legfontosabb szempont az, hogy ne hitelre vásárold.
2011. nov. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A 2. meg hogy ne plazma TV-t hanem LCD TV-t vegyél. És ezek közül a márkák közül válassz: Samsung, LG, Sony.
2011. nov. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 gergoap ***** válasza:
Csak akkor vegyél 127-eset, ha HD-s adásod van! Különben minden más adás minősége elég rossz lesz.
2011. nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csak akkor vegyél HD-képes tévét, ha ki is tudod használni a minőségét pl. bluray-filmekkel, valamilyen konzollal, HD-mkv-val (multimédialejátszó), vagy rendszeresen nézel HD-minőségű tévéadásokat.


A sima tévéadás HD-n nézve, pláne 127 centin rettenetes lesz, és még a DVD képe sem lesz túl jó, mivel annak a felbontása lényegesen kisebb a HD-nél.

Tehát csak azért ne vegyél semmilyen plazma-, vagy LCD tévét, hogy villoghass vele, mert ahhoz túl drága.

2011. nov. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.Azt olvastam a neten ,hogy sportközvetítéshez jobb a plazma.mást nem nagyon nézek.Jó film(?),ismerett.,és kész.
2011. nov. 28. 09:21
 6/13 anonim ***** válasza:

Itt van egy pici tévedés, a sportközvetítésekhez a nagy képfrekvenciás, pl. 200-400 Hz-es tévék jobbak, mert akkor pl. "nem húz csíkot" az elrúgott labda, ugyanakkor az elmúlt évtizedekben már eléggé megszoktuk a sima 50 Hz-es képfrissítést, ezért annyira nem számottevő a különbség, talán inkább már zavaró is, pláne annak fényében, hogy amit nyersz a megnövekedett képfrissítéssel, azt rögtön el is veszíted az alacsony minőségű adásképpel.


Szóval ha nem nézel HD-minőségű filmeket, vagy tévéadókat, véleményem szerint teljesen felesleges beruháznod egy ilyen tévére, mivel nem fogod kihasználni a tudását, ill. csalódni fogsz a képminőségében analóg, SD-adásképek esetén.

2011. nov. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tehát ebből a szempontból nem számít különösebben, hogy a képmegjelenítés módja plazma, vagy LCD, amíg a képfrissítési frekvencia magas.
2011. nov. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
én is valami ekkörülit gondolok, vagy 117 centis LCD-t vagy 127-es plazmát, ezek vannak kb. egy árkategóriában. Én nézek HD-t is, DVD-t is, tévét soha, de letöltött tévéadásokat azért persze néha, de azt is ha tudom HD-ben. Nekem szempont csak az ár, a garancia és nem árt ha előtte látom működés közben a képét.
2011. dec. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,kezdek megkeveredni.Tkp. csak azért vennék tévét,mert egy rokonomé elromlott és meglepném karácsonyra az én Grundigommal.Az Invitel gondolom HD -s csatornákat szolgáltat.Lényeg a sport,meg egy két jó film.Jövőre gondolva a D nem fér bele, vagy ez már túl drága, Tv-t 12 évre szoktam venni.
2011. dec. 2. 10:52
 10/13 A kérdező kommentje:

Pardon a D helyett

3D-t akartam írni!

2011. dec. 2. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!