Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » PS3 vagy Xbox 360-at kérjek...

PS3 vagy Xbox 360-at kérjek karácsonyra?

Figyelt kérdés
sokat olvastam már előző kérdéseket,de nemtudtam meg melyik lenne jobb:S karácsonyig kéne eldöntenem h box,vagy ps3.xboxot azért nem akarok mer halottam hogy a net füzetős,meg RROD,ezek miatt félek:S. szerintetek melyik lenne érdemes?és miért?
2011. okt. 15. 09:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
miért nem jogsit és motort kérsz?
2011. okt. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Mindenképp Xbox 360-at kérj.Szerintem.Mivel a Ps3 nem törhető kicsit drága rá a progi.Viszont ha online is játszani akarsz akkor tökmindegy melyiket veszed.Akkor úgyse flashelheted a gépet.
2011. okt. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
értem:)köszönöm.azt tudom hogyha online-n akarok gamelni akkor hiába flashelem ki mer nem lesz jó;d
2011. okt. 15. 09:56
 4/19 A kérdező kommentje:
sokaknak láttam hogy behalt a gépük a piros karikáktól,tudom előbb-utóbb nekem is befog,de mivel lehet ezt megelőzni?vagy mitől van ez a ,,RED RING OF DEATH?''
2011. okt. 15. 09:59
 5/19 anonim ***** válasza:
nekem a 4 éves gépem még sosem 3 ledezett
2011. okt. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Boxxal több év alatt nekem se volt még bajom, de PS tényleg jobb az ingyen multi szempontjából, és jobbak az exkluzívok (boxnál egyedül a reach fogott meg), meg ott a bluray, ha kitudod használni akkor az is jó.
2011. okt. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nálam se fordult elő soha.Inkább a hűtéssel voltak leginkább gondok az első szériánál.Sokan megfőzték a gépet.De ma már nincs ilyen gond.
2011. okt. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Nem igazán olvashattál sok kérdést, ugyanis jó párban be van linkelve a szöveg, ami leírja a lényeget:


Nos, alapvetően én 2009-ben csatlakoztam a nextgen konzolok világába, így megpróbálom ezen egy (már 2) év tapasztalatát alaposan összesűríteni és kiemelni a lényeget, amire érdemes figyelni!

Az ilyen jellegű kérdések szoktak előfordulni:

Melyiknek jobb a grafikája (hardver)?

Warez, no warez?

Mozgásérzékelős cuccok?

------

Mik a főbb szempontok, ami alapján érdemes döntést hozni?


No, akkor menjünk végig sorban:

Melyiknek jobb a grafikája (hardver)?

A két konzol közti párviadal olyan, mint pl. egy pizza vs. hamburger vita! Mindkettő azonos célt szolgál, de van, amiben eltérőek! A két konzol esetében két szempont szerint lehet grafikai különbségeket összemérni:

- Multiplatform játékok (ami kijön mindkét konzolra)

- Exkluzív játékok (ami csak az egyikre jön értelemszerűen)

A multiplatform játékoknál (kisebb kivétellel) egyértelműen az Xbox 360 a szebb! Mi erre a magyarázat? Amikor egy csapat hozzááll egy multiplatform játék fejlesztéséhez, mindig kiválasztanak egy célplatformot, amire gyakorlatilag megírják a teljes játékot, majd a másik platformokra ún. módon leportolják! Ezeknél a játékoknál a célplatform szinte mindig az Xbox 360 szokott lenni (kivételt képzenek a Final Fantasy XIII, Medal of Honor, Tekken 6 és a japán játékok nagy része, de ebbe most ne menjünk bele)! Miért? Mert az Xbox 360 hardvere sokkal "felhasználóbarátabb", mint a PS3-é! Gyakorlatilag egy PC hardverét használja fel, míg a PS3 az ún. Cell processzort alkalmazza, amire + munkát kell fordítani (később kitérek erre)! Tehát akkor magyarul: megírják a játékot Xbox-ra -> leportolják PS3-ra -> romlik a minősége, ha nem fordítanak rá + figyelmet (ritka szokott lenni, ha még valamelyik banda + időt áldoz a PS3 verza tökéletesítésére)! Ennyit a multiplatformokról, nézzük az exkluzívokat! Gyakorlatilag az exkluzív címek mutatják be a konzolokban lévő erőt! Egy exkluzív játékot fejlesztő cég nem idegeskedik azon, hogy most a másik platformra is elkészítsék a játékot, egyetlen gépre összpontosítanak!

És bár a PS3 multiplatformok terén jelentősebb gyengébb minőségű képeket ad, exkluzív játékoknál olyan látványvilággal kápráztat el, amire nem számítottál! Jöhetne a kérdés: hogyan csinálják, mit tudnak, amit a multiplatformosok nem? A válasz: SPU! Az SPU a Cell processzorhoz tartozó feldolgozóegység! A PS3 GPU-ja (ami a kép előállításáért felel) kisebb, mint az Xbox-é! DE ha valaki bevonja ezeket az SPU-kat, akkor úgymond felnitrózza a GPU-k teljesítményét! És ez az a + figyelem, ezért van a PS3-ban + 5 mag! Hogy konkrét példákkal is bizonyítsam:

2009-es VGA: Az év legszebb grafikájú játéka: Uncharted 2: Among Thieves

2010-es VGA: A Legszebb grafika: God of War III

Mindkettő PS3 exkluzív játék! De nyugodtan ide lehetne írni még akár a Gran Turismo-t, a Killzone-t meg a többit - és nemcsak a grafikában a legjobbak (az előbb olvasott 2 játék közül az Uncharted év játéka is lett, a GoWIII pedig az év PS3-as játéka)! Fontos tudni, hogy ezt a minőséget (még mindig grafika) általában csak az ún. first-party stúdiók tudják elérni! Ezek azok a stúdiók, amiket a gyártó felvásárolt (amit nem vásárolt fel, azok a third-party stúdiók - ők is szoktak kérésre exkluzív címeket csinálni, pl. a Heavenly Sword vagy a Heavy Rain is ilyen)!


Warez, no warez?


Gyakorlatilag a másik örök kérdés, ami mindig feltűnik a két konzol közti vitánál! Jelenleg ott tartunk, hogy mindkét gépre van már törés és ezek valószínűleg meg is maradnak! A PS3-nál ha jól tudom szoftveres törés van! Fő előnye, hogy nem kell felnyitni a konzolt, tehát a garancia megmarad! Fő hátránya viszont a PS3-as játékok nagy mérete (1-2 játék 20 GB-nál is nagyobb), ezeket kínszenvedés leszedni és akkor még nem biztos, hogy jót szedtél le! A boxnál fel kell nyitni a gépet, ezért az MS gari el is veszik! A fő előny, hogy itt kisebbek a játékok méretei + már régebb óta van rá törés (jobban elterjedt)! Bármelyik feltörést választod, egy tuti: a multiplayer elveszik!

Nem vagyok úrigazdag, nincs sok játékom PS3-ra, de én inkább megveszem 10 000 Ft-ért a játékot és játszok vele akár éveken keresztül multiba, mint hogy feltörve sorra cserélgessem a letöltött offline játékokat! Persze ez egyéntől függő, aki inkább a singleplayerre hajt, akkor inkább törje fel! (Bár én az offline játékokat is meg szoktam venni újonnan - de csak azokat, amik nagyon tettszenek, ennyit megérdemelnek a készítők, ha már ennyit szenvedtek vele!)

Mozgásérzékelős cuccok? No, igen, szintén érdekes téma! Amit tudni lehet róuk, hogy mindkettőnek van elődje! A Kinect-nek az Eyetoy (akárki akármit mond, hogy így-úgy fejlett, ott is kamerával irányítottál játékot, itt is úgy fogod), a Move-nak pedig a Nintendo Wii kontrollere (természetesen ez is fejlettebb, de a fő cél nem változik)! Erre konkrétan annyit tudok írni ismét, hogy nézz magadba: Milyen játékos vagy, hardcore vagy casual? (A hardcore olyan, aki rendszeresen tolja a filmszerű játékokat (pl. Uncharted 2, GoWIII), a casual pont az ellentétje - Márió jellegű játékok pl.) Ha hardcore, akkor a Move-ot ajánlom: arra több hardcore cím érkezik! Ha casual, akkor pedig Kinect, mert az meg jó móka, ha pl. elhivod a haverokat, aztán pattogtok egyet! :D


Mik a főbb szempontok, ami alapján érdemes döntést hozni? Egyetlen egy darab szempont van: exkluzív játékok! Ezek csak az adott platformra vannak, ha neked a PS3 exkluzív játékai jobban tettszenek, akkor egyértelműen azt kell venni! A multiplatform címek mindkettőre kijönnek, ha annyira szereted a játékot, biztos multizol vele (kivéve ha fel van törve)... A többi szempont, mint pl. a kontroller hogy áll kézre stb. egy marhaság, ezt általában azok szokták kitalálni, akik nem tudnak értelmes érveket felhozni és csak ilyen szánalmas mondatok mögé bújnak! Exkluzív játékok és pont - én kezdetben Xbox 360-at akartam, de aztán megláttam a God of War III trailerjét és 180 fokosan megváltozott az álláspontom: PS3-mat vettem és nem bántam meg (+ van egy pár ember a barátaim közül, akik hasonló véleményen vannak)!


Röviden tömören ennyi a lényeg, innetnől már a te dolgod, hogy uránanézz a játékoknak, amik érdekelnek! ;)

2011. okt. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Egy apróság: ha rendeltetésszerüen használod, szinte biztos, hogy egy 4-5 vagy több évig nem megy tönkre! :)
2011. okt. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Xbox360-ra létezik törés és az szoftveres.Ps3-ra nem létezik semmi,a játékoknak mind külön védelmük van.Amúgy minden más igaz amit a válaszoló írt.Létezett rá törés,ugyanaz a faszi hackelte meg aki az iphone-t is de a kiegyezett a Sonyval és kiadta hol a rés.Azóta a Ps3 törés csak mendemonda.
2011. okt. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!