Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fotósok, vagy olyanok akik...

Fotósok, vagy olyanok akik értenek hozzá! Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Idén nyáron részt vettem egy fotó tanfolyamon,mert érdekelt a dolog,és mondanom sem kell,beleszerettem a dologba.Itt a Karácsony,és gépet fogok kapni.Nem tudom milyet válasszak.150.000 Ft felé nem akarok menni.Tapasztalatokat várok,nektek milyen gépetek van,rossz tulajdonságok....stb.Én anno egy Nikon D90 kölcsöngéppel szórakozgattam.


ui.: a Nikon D3100-on,a Canon EOS 1000 és 1100D-n gondolkodom.Vélemény?:)


Köszönöm előre is.

14L


2011. nov. 27. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

A sorozatok nagyjából így vannak kialakítva:

Az ezres vagy százas sorozat a belépő kategória (1100D, D3100, 500D stb), ezek max 150-200e FT-ba kerülnek, többnyire kitben, objektívvel. A tízes sorozat a közepes kategória (D90, 60D, stb..), ezek már 200e Ft fölött kezdődnek, míg a profi kategória az egyes sorozat (1D, 5D, E5, stb..), ezek a több százezres vagy milliós vázak.

A minőség is nagyjából így épül fel, egy belépő gépen nem lesznek annyi vagy olyan széleskörű és tartományú beállítások, mint egy közepesen. Az alap objektívek nem olyan minőségűek, mint egy önállóan megvehető társuk.

De ezeket érdemes kezdőként megvenni, hiszen itt lehet jól megtanulni fotózni, és szinte lefedni teljesen azokat a területeket, amik érdekelnek (persze makróhoz makró kell, máshoz meg lehet hogy tele, amit nem fognak lefedni az alap zoomok), innen pedig lehet később is nyitni a jobb gépek felé. Nem lenézésből mondom, mert jó dolog hogy érdekel a fotózás, nem csak kattintás szintjén, de szerintem drágább gépet még ne vegyél, bárhogy alakulhat még a hozzáállásod és kedved, lehet öt éven belül találsz jobb vagy érdekesebb hobbit, és akkor csak porosodik egy drága gép.


A kiválasztottakról konkrét véleményt nem tudok mondani, egyiket sem próbáltam (csak 550D és 50D-t), és nem ilyen márkájú gépem van, de ki az egyikre, ki a másikra esküszik. Vannak összehasonlító oldalak, ott a D3100 és 1100D szinte mindenben azonos, néhány kisebb eltérés van köztük (például 1Fé-kel nagyobb iso). Ha azt nézed hogy az 1000D és 1100D között a nagyobb számú jelenti az újabbat, akkor az 1000D kiesik. A másik kettőben hol az egyik jobb valamiben, hol a másik jobb, a különbség a garancia is lehet, hogy elég-e 1 év, vagy legyen 3.


[link]

[link]


Itt mindkét oldalt megnyitod, majd a fényképező képe alatti Hasonlít-gombra kattintasz, és akkor be lehet egymás mellé rakni a két gépet. Ahol nem kék az adat, ott eltérnek, és viszonylag sok kék van.

2011. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősöd, aki ért hozzá annyira, hogy megnézzen egy használt gépet? Használtan kapsz ezért egy D90-et, vagy egy Canon 30D-t. Én ebbe az irányba tapogatóznék.
2011. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Nagyon szépen köszönöm,megnéztem a két oldalt,hasznos volt,tényleg.És nem tudom,van abban valami,hogy lehet 5 év múlva új hobbim lesz,de bőven elnyűvöm addig a gépet:) Köszönöm!


Második válaszoló: Igen van,több is.De megtudnád nekem mondani,hogy honnan vegyek használtat?Mármint olyat,ami megbízható.Egy link esetleg?:/ köszönöm előre is!

2011. nov. 28. 19:33
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


Ezek elég egsyértelműek, könnyen keresel benne.


Ott van még az expressz.hu és az apronet.hu, ahol sok dolog van fent, de ezeket rendszeresen elárasztják a külföldi spambotok és a 220Volt, így a találatok fele rendszerint átverés (pl. igazából új, új áron, vagy valami külföldi lehúzás).


Viszont megbízható oldal nincs, mert a megbízhatóság az eladótól függ. Ezért kell valaki, aki ért hozzá, és meg tudja ítélni egy személyes termékmegtekintéskor, hogy mennyire van jó állapotban a cucc.

2011. nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
végül egy canon 1100d-t kaptam karácsonyra,a fa alatt volt:)
2011. dec. 31. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!