Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fotósok! Milyen tartozékok...

Fotósok! Milyen tartozékok láthatók a képeken?

Figyelt kérdés

Eladnék egy fényképezőgépet, de sajnos semmit nem tudok a fotózásról, leírás meg nincs hozzá, így nem tudom, milyen tartozékok vannak hozzá? Mi a pontos nevük, stb?

Itt vannak a képek, ezek alapján kérem, aki tudja, hogy melyik képen mi látható, az írjon!


1. kép (ez maga a gép, csak azért tettem föl, hogy lássátok erről a gépről van szó, ennek a tartozékairól): [link]


2. kép: [link]


3. kép: [link]


4. kép: [link]


5. kép: [link]


6. kép: [link]


7. kép: [link]


8. kép: [link]


9. kép: [link]


10. kép: [link]


2011. szept. 23. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2, Vaku

3, Egy obi, de nem látszik milyen

4, napellenző

5, Tisztító szett

6, vaku2

7, Álvány(fej?)

8, Vakutámasz?

9, Obi 2 (nem látszik milyen)

10, szinszűrő


Aki ezeket fotózta láthatóan nem tanult meg fotózni. :)

Egy része hulladék kategória amúgy.

2011. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megkönnyítené a válaszadás lehetőségét, ha élesek lennének a képek


1. Praktica BCA electronic váz + Pentacon Prakticar 1:2.8 f=28MM MC objektív

2. Praktica vaku, azonosító nélkül passz hogy milyen

3. egy objektív (nem látszik az adat, 28mm-nek néz ki) + tok

4. fém napellenző + tok

5. kefe

6. Unomat vaku

7. passz, valami teleszkópnak, állványnak néz ki

8. vakutartó

9. alig látszik, egy Practikar (28?)-135mm MC objektív

10. Pancromar (neonzöld?) szűrő

2011. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kis gépek voltak a Prakticák!


2. Vaku

3. + Objektív(mérete alapján nagylátószögű)

4. Árnyékoló maszk

5. Lencsetisztító porecset

6. még egy Vaku

7. kézi statív (állvány)

8. Oldalfogantyú

9. Teleobjektív

10.Színszűrő


Ez egy tökéletes amatőr fotófelszerelés, látszik az összeállításán, hogy a gazdája értette a dolgát.

Valaha, a 70-es 80-as években egy vagyont értek azek a dolgok, sőt nem is mindent lehetett itthon megkapni, mivel ezek NDK-s termékek voltak, és nem mindig jutott a KGST piacra belőlük.

2011. szept. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Igazatok van a képek minőségével kapcsolatban, nagyon sebtében készültek, de most volt időm és csináltam róluk normálisabbakat. Remélem így már jól látszik minden, könnyebb eldönteni, hogy milyen vakuról, vagy objektívről van szó.


[link]


[link]


[link]


[link]


Egyébként ez mind még apukámé volt, ő pár éve meghalt, azóta a szekrényben áll, most hogy költözünk, került elő megint, és anyukám megkért, hogy ha tudom, tegyem föl netre, hátha kell valakinek. Csak ugye nem akartam úgy föltenni, hogy fogalmam sincs, mi micsoda hozzá.

Szerintetek egyébként van esély rá, hogy el tudom adni? Gyűjtőknek esetleg, ilyesmi? Vagy esélytelen?... Persze nem gondoltam valami nagy összegre (bár igazából nem tudom, egyáltalán mennyiért próbáljam meg?)


Ja, és még egy kérdés: azt hogy tudom megnézni, kipróbálni, hogy működik-e még? Gondolom elem kell bele, és még? Egyáltalán, hogy lehet kihámozni ebből a tokból? :)


Köszönöm szépen mindenkinek, aki segít/ segített!

2011. szept. 23. 22:07
 5/8 anonim ***** válasza:
hú elérzékenyültem apumnak is nagy hobbija volt a fényképezés igaz neki zenitje volt és neki még az elő hívós cucok is meg vannak! De sajnos már 9 éve a más világon fényképezik!
2011. szept. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sárkányfűárús ***** válasza:

Ezeket most is egy nem túl magas, de korrekt áron el tudod passzolni.

Esetleg vidd be Soós-ékhoz,ők akár bizományban is eladják Neked!


[link]

2011. szept. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves Sárkányfűárús! Nagyon köszi a segítséget, szerintem el fogom vinni hozzájuk, hátha... :)
2011. szept. 24. 14:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért a 21:32-es válasz ott van a szeren...
2011. szept. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!