Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit jelent a Canon EOS 500D-né...

Mit jelent a Canon EOS 500D-nél a magas érzékenységű zajszűrő, hogyan működik, és hogyan lehet beállítani?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom valami szoftveres cucc, ami a JPEG képeket simítja, így csökkentve a képzajt. Ha jót akarsz, nem használod, hanem RAW-ban fotózol és utólag szerkesztesz. Sokkal jobb eredményt érhetsz el.
2011. nov. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy szerinted használjam-e. És nem is olyantól vártam a választ, aki tippelget. Legyenszíves az válaszoljon, aki tudja is a választ.
2011. nov. 28. 10:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Kicsi jó modort tanulhatnál. A válaszomban minden benne volt, de tessék: szoftveres beavatkozás, simítást használ, csökkenti a zajt és elmossa a részleteket, illetve kicsit torzíthatja a színképet. És nyilván nem azért írtam, hogy ne használd, mert tippelgetek, hanem mert 6 év profi munka alatt lett némi rálátásom a dologra. Továbbra is azt javaslom, hogy szerkessz utólag, mert amit a kamera beépített feldolgozója elront, azt utólag nem tudod korrigálni. RAW-ban pedig nem csinál semmit (csak beágyaz egy taget a Canon DPP-nek, hogy ha abban szerkesztesz, az egyből feldob rá egy zaj szűrőt.)


Vagy te tényleg azt szeretnéd tudni, hogy hogyan működik? Mert az kicsit hosszabb lélegzetű, egyetemen is fél év és igényel némi háttérismeretet matematikából.


Beállítani pedig az 5-ös Custom Functionban tudod.

2011. nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló!


Ha egy mondatodat úgy kezded, hogy 'gondolom', abból nem derül ki, hogy pontosan tisztában vagy-e a válaszod helyességével, vagy csak tippelgetsz. Sőt: határozottan azt engedi sejteni, hogy csak tippelgetsz. Így aztán a kérdező ledorongolása helyett légy oly drága és fogalmazz egyértelműen. Ha azt írod, 'ezt és ezt jelenti', a kérdező meg fogja köszönni a pontos választ. Mert nem elég a jó modor, az intelligencia is kell. Értem?

2011. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, értem.
2011. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pontosan, mindenesetre köszönöm a választ!
2011. nov. 30. 11:22
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként érdekelnének az algoritmus részletei, mert a jpeg-et ismerem, megvan a matematikai hátterem is, de hogy a Canon milyen algoritmust csinál, azt nem tudom. Például homogén vagy lokális? És előbb csinálja a zajszűrést és utána alakítja jpeggé, vagy fordítva?
2011. nov. 30. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!