Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen DLSR gépet és objektíve...

Milyen DLSR gépet és objektívet vegyek, és hol?

Figyelt kérdés

Amire kellene:


rendezvény fotózás (fogadások - Disco gyenge fény mellet)

MMA Versenyfotózás (szóval jó érzékelő kellene)



Amire szükségem lenne:

Váz ,obi ,vakú ,memoria kártya ,állvány , fényképezőtáska , szóval komplett.


maximálisan erre szánt összeg 250.000ft


2011. nov. 28. 06:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem fog beleférni, még használtan sem.


A Disco fotózást megoldod egy Canon 430 EX II-vel, meg a kitobival, ha arról van szó. Ott úgyis annyira szarok a körülmények, hogy vaku nélkül csak milliókból tudsz kezdeni valamit.


Az MMA, az macerás lehet. Nem voltam még ilyenen, csak KungFu OB-n, de ott szar volt a világítás és nem lehetett közel menni. Gondolom nálatok is nagyjából ez lesz, szóval kell egy tele (70-200 f4), és egy jó szenzor (talán használt 40D már megteszi).


De akárhogy is számolom, használt 40D + 70-200 f4 + 18-55 kitobi épp hogy csak kijön 250-ből, a vakura semmi esély. (és ez mind használt cucc). Viszont szerintem így van értelme az MMA-t megpróbálni.


Vagy lemondasz a teléről, és veszel vakut, meg egy normálisabb alapobjektívet (Tamron 17-50 f2.8). Ez a diszkó szett.


A papírforma semi-pro cucc egyébként:

60D

430 EXII

70-200 f4

Tamron 17-50 vagy Canon 15-85 (attól függően, hogy átfogás vagy fényerő kell).


Végül szerencséd sincs, mert a rossz valuta árfolyamok pont most csapódtak le a magyar árakon, legalább 10%-al drágább most minden, mint szeptemberben.


Jah, és még valami: amit írtál, ahhoz állványra semmi szükség. Az csak akkor kell, ha éjszakai fotókat akarsz csinálni (akár város, akár asztro). Mindennapi életben semmi haszna. Tudom, mert vettem 50 rugóért egy Manfrotto állványt, de most már csak évente kb. kétszer viszem sétáltatni...

2011. nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a bő választ :) minden benne van amire szükségem lehet :) szóval tényleg köszönöm


Sajnos az a bajom hogy új gépet és új felszerlést tudok csak venni vagyis "vehetek" mert számlára elkell számolni és nagyon erőssen ellenörzik szóval valóban csak boltban juthatok hozzá.


Talán a teléről letudok mondani és 250 ért beruházok erre: [link]


és idővel meg majd használtan veszek telét mert az az egy dolog amit szabad használtan venni és ajánlott is.


nemtudom eldönteni hogy melyik gép legyen mert sokan a Canon ra esküsznek személyszerint nekem a preztizs pentax de a Nikon sem hanyagolható.


mind 3 márka ad jóáron kitobival jó gépeket

2011. nov. 28. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:

A D90 egy nagyon jó gép, fogalom az amatőrök körében és a Nikon mindig is jobb volt a magas ISO-kon. Az említett obi jó alapzoom, normális képpel és több, mint használható átfogással.


Azért javasoltam a Canont, mert kevés pénzből messzebb érsz. A 430EX II olcsóbb, mint az SB700 (mondjuk nem annyira jó), 70-200 f4 a Nikonnál nincs (pedig nem csak nekem hiányzik nagyon), csak a nagyon dárga 70-200 f2.8 VR II. Hosszú távon egyébként mindegy, hogy melyik táborba mész, mindkettő ki tud szolgálni bármilyen igényeket, nagyjából azonos ár/érték arányban. Csak Nikonnál egyszerűen drágább a beugró.


Objektívet egyébként tényleg kevésbé rizikós használtan venni, mint gépet. Bár nekem a vázam is használt volt, de ismerőstől szereztem, aki évekig az orrom előtt használta, így nem volt benne bukó. Obit is vettem már kettőt így, lehet ezzel spórolni.

De ha számla kell, akkor javaslom az árgépet. Normál esetben a 220Volt a legolcsóbb, de most a valuta árfolyamok és a készletek kombinációjaként elég érdekes árképzések vannak néha. Akik régebben nem voltak annyira olcsók (digitcam pl.) egy egy terméket egész jó áron kínálhatnak, mert még lehet készletük abból az időből, amikor olcsó volt a dollár. Szóval nézz körbe még a vásárlásod napján is.

2011. nov. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

na most az újabb dolog ami problémásabb számomra a vaku kérdés.


nagyon fontos dolog és nem is szeretnék rajta sporolni ezért nemtudom hogy ezek az úgynevezett "kőrvakuk" mennyire jók?


tudnál nekem kérlek innen kiválasztani 1-2 vakut ami általánosságba jólehet?


[link]

2011. nov. 29. 06:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Neked nem körvaku kell, az makróhoz, tárgyfotóhoz és kreatív munkához való. Eseményfotózáshoz egy dönthető/forgatható rendszervaku fog kelleni, hogy tudj indirekten vakuzni. Én erősen ajánlom a gyári, tehát Canon vagy Nikon megoldásokat, mint pl. a 430 EX II vagy az SB700. Ha nincs erre pénzed, akkor esetleg egy dönthető fejű Metz is jó lehet. A fix kisvakukat szerintem nem éri meg megvenni, csak fényesebb, mint a beépített, de ugyanúgy küzdeni kell a csillogással és az árnyékokkal.
2011. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem :) Köszönöm szépen a Bő segitségeket :)
2011. nov. 29. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!