Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen fényképezőgépet és...

Milyen fényképezőgépet és objektívet vegyek?

Figyelt kérdés

Nem értek nagyon a fényképezőgépekhez, és szeretnék magamnak venni egyet. Egy tükörreflexeset, valami olyan objektívvel, amikhez nem értek,tehát olyan képeket szeretnék készíteni, hogy például, portrékat, tájképeket, ezeket leginkább.. Meg ami éppen jön, falevelek, közeli dolgok is. Nos mivel ugye egy gép meg egy objektív is jó sokba kerül főlegígy együtt (az olyan, ami már tud valamit..) ezért csak egy féleobjektív fér bele. Szerintetek milyen fajta lenne jó nekem pontosan? Légyszíves segítsetek,:)

Bocsi, siettem, nagyon nem fogalmaztam jól, de gondolom érthető a kérésem. Köszönöm előre is


2010. dec. 13. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Egy db obival kb semmire nem mész. Ha a kereted szűkös, akkor én kezdésnek egy bridge gépet javaslok neked. Ezzel is gyönyörű képeket lehet készíteni, és nem egy pályázatot nyertek már meg olyan fotók, amit nem tükrössel készítettek. Egyébként meg nem a fényképezőgép ára szabja meg a minőségi képet, hanem a fotós. Nincs sz.r gép, csak sz.r fotós. Amúgy, ha nem értesz a technikai részéhez, akkor tudnád kezelni a tükröset? Mert ott azért nem elég ha tudsz kattogtatni, komoly beállítások, fénymérés, eldönteni kell e vaku, rekeszt, zárat állítani stb ehhez értesz? Egy szó mint száz, kezdj szerintem egy birdge géppel.
2010. dec. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Ne add alább tükörreflexesnél, a legtöbb olcsóbb típushoz adnak egy alap objektívet, mellyel elkezdheted a fotózást. Igaz, hogy most nem értesz nagyon hozzá, de ha nem kezded el, sosem tanulod meg :)

A tükörreflexesenél is van mindenféle automata mód, vagyis hogy folyamatosan kell fényt mérned stb., nem igazán állja meg a helyét, de van rá lehetőség, pár hét gyakorlás, olvasgatás után úgyis ráérzel majd.


"Kezdetnek" tudom ajánlani a Canon EOS sorozat gépeit, az "olcsóbbak" is teljesen megfelelőek.

2010. dec. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Általános obinak ezt javaslom:

[link]

Ár/érték arányban a legjobb szerintem.

Jó esélyel kalibráltatni kell vétel után, de az garanciában megvan.


Gépnek pedig azt javaslom, hogy vegyél egy használt canon 30D-t.

Egy nagyon jó gépek kapsz hihetetlen olcsón:

[link]


Ezzel a felállásal bőven 100ezer alatt meguszol egy nagyon jó minőségű összeállítást, sőt ha ügyes vagy akkor egy király fix 50mm új is bele fér ebbe.

2010. dec. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első:

Ilyen demagód szöveget is csak az nyom le, aki nem ért hozzá.


Lehet, hogy a minőségi kamera nem garancia a jó képre, de van olyan szitú (a minden napokban főleg ilyen van), hogy ha megfeszülsz is a nagy tudásoddal akkor is igen csak kompormiszumos képet tudsz összehozni a bridge-el.


Egy DSLR géppel még akkor is vidáman gyártod a részletgazdag képeket kézből, amikor a Bridge már álványon is csak a szart nyomja.


A legzseniállisabb festőművész is legyen bár mekkora, megfelelő ecset, vászon és festék nélkül nem tud normálisan alkotni.

Evvan.

Ezzel "csak a tudás számit meg sz.ar fotós" dumával az amatör forumokban talán lehet villogni, még ott megeszi az aprónép.

2010. dec. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Canon rendszert használok évek óta félig hivatásszerűen, szerintem most Canonék eléggé csúsznak lefelé a lejtőn. Ennek ellenére olcsóbban kijössz belőle, az tény.

Gépnek 60D alatt majdnem mindegy, mit veszel, nincsenek szignifikáns különbségek.

Kell egy 18-55 IS, egy 70-300 IS USM (használtan még vannak pár helyen) és egy fix 50. Ezzel minden megoldható.


Ennek ellenére ha megteheted, inkább Nikon D5000m 18-55 HSM, 50 f1.8 és valami tele.


Igazából mennyi pénzed is van rá?

2010. dec. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek üzenem: van szar gép, de azzal is lehet jó képeket csinálni. Viszont inkább megyek egy alapobival és egy tükrössel, mint egy bridge géppel. Az élességállítást nem pótolja a legjobb optikai zoom se.


Amikor jó a bridge gép: ha inkognitóban kell dolgozni. Volt már velem ilyen és nagyon hiányzott egy kihajtható kijelzőjű felsőkategóriás, kis méretű gép.

2010. dec. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!