Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kárt tehet az erősítőmben?

Kárt tehet az erősítőmben?

Figyelt kérdés
van egy 8-16 ohm ig terhelhető erősítőm és van egy hangfalam amire ez van írva 4-8 ohm lehet tőle baja az erősítőmnek vagy mit jelen ez hogy az ohm 4és 8 között ingadozik? vagy nem értem bocsi csak nem vagyok otthon ebben a témában :)
2011. dec. 4. 17:13
 1/8 gergoap ***** válasza:
Hát ilyen hangfal adattal még nem találkoztam, hogy 4-8 ohmig. Mérj rá multiméterrel, hogy tényleg hány ohmos, ha 8, akkor okés.
2011. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
bocsi el írtam mert a hangfal még nincs meg csak ki néztem eggyet és íyg nem tudom meg mérni hogy 8 ohm e
2011. dec. 4. 22:35
 3/8 cipi8 ***** válasza:

Ha a hangfal 4 ohm-os akkor az erősítőd ki fog dögleni ha rákötöd és úgy használod hangerőtől függetlenül!


Alapszabály:Egy adott impedanciájú erősítőre (pl. 8 Ohm) nem csatlakoztathatunk kisebb impedanciájú hangfalat (pl. 4 Ohm). Ugyanis a hangfal és az erősítő közötti ellenállás különbséget az erősítő nem tudja a hangfalra leadni így túlmelegedés lesz és az erősítő le ég! Ezt még aktív ventilátoros hűtésű erősítőre sem szabad kötni.


Viszont egy adott impedanciájú erősítőre (pl. 4 ohm) lehet nagyobb impedanciájú (pl. 6-8-16 ohm) hangfalat kötni. Itt maximum csak a teljesítmény csökkenés fordulhat elő ami a hangerőt jelenti, de kár sem az erősítőben sem pedig a hangfalban nem lesz!



Ui. Hangfal és erősítő vásárlásakor mindig egy kicsit próbálj kisebb teljesítményű erölködőt választani mint a hangfal, így elkerülhető a hangfal kinyírása max. hangerőn! De az ohm-okra mindig figyelni kell!

2011. dec. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha van hővédelmed, fél óra használat után lekapcsol...
2011. dec. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én értem miről beszéltek csak nem erről van szó hogy 4ohm-os -e a hangfal vagy 8 mert nem is 8 és nem is 4 ohm van rá írva hanem 4-8 már több ilyen hangfallal találkoztam
2011. dec. 5. 15:29
 6/8 cipi8 ***** válasza:
A 4-8 ohmos hangfal általában 6 ohmost jelent. Ez igazából sem 4, sem 8 ohmra tervezett erõsítõhöz nem jelent jó illesztést, de a veszteségek (pl. teljesítményben, átviteli jellemzõkben) mindkét esetben viszonylag csekélyek. Azért érzékenyebb 8 ohmos erõsítõhöz nemigazán célszerû ilyet venni, mert a nagyobb terheléstõl könnyebben kipurcan.
2011. dec. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm :)
2011. dec. 6. 19:22
 8/8 Hunnita válasza:
Nekem egy Denon 425r-t (A or B 4-8 ohm) állandóan lever egy pár Canton 301 Fonum (4-8 ohm). Ha valaki tud segíteni, előre is köszönöm!
2018. márc. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!