Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképezőt ajánlanátok?

Milyen fényképezőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Van egy elég jó Olympus tükörreflexes gépen de megmondom őszíntén nem igazán értek hozzá.Túl bonyolult nekem.

Ezért eladom és egy digitálisat akarok venni helyette.De annyi féle fajta van és annyi márka,hogy nehéz a döntés.Olyan 60-70 ft ért szeretnék.Gyerek fotózására kell meg a családra.A kis hétköznapi dolgokra.


2011. dec. 17. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen géped van? Csak mert alig vagy egyáltalán nem használt (pár kattintás) tükrös gépre mindig vevők az emberek, az árából pedig vehetnél valamilyen okosabb kompaktot.


Gyerek fotózásnál ha mozgás közben is akarsz képet csinálni, akkor manuális beállításra van szükség. Ezért ha keresel butább gépet, azért a manuális fókusz, manuális rekeszválasztás, záridőválasztás, vagy rekesz-előválasztás, záridő-előválasztás előny. Legalább annyit ajánlott megtanulni fotózáskor, hogy ha nagy a záridő, akkor bemozdul a kép, ha kicsi, akkor nem. Ha tág a rekesz, akkor kicsi a mélységélesség, ha szűk a rekesz, akkor a kép nagy része éles. Ha kicsi az érzékenység (iso), akkor tiszta a kép, ha nagy akkor zajos. Ezeket igazából a tükrös gépen lehet alkalmazni, de manapság sok kompakt is ezeket meg tudja csinálni.

2011. dec. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Olympus E 410-es gépem van.Huuuh...látom te nagyon értesz hozzá!Természetesen jobb digitálisat akarok venni. Ne haragudj egy kérdésemre még vélaszolnál!? Mi a különbség a kompakt és digitális fényképező között? Sajnos nem tudom.:-)

Márkába te milyet ajánlanál? köszi előre is és az eddigi választ is!

2011. dec. 17. 21:19
 3/8 anonim ***** válasza:

A kompakt is digitális.


Három nagy csoport van. A legkevesebb tudású, kis intervallumban állítható és alacsonyabb minőségű képet készítő, és többnyire teljesen automatikus beállítású gépek a kompaktok. Még kisebb, még elhanyagolhatóbb altípus köztük az ultrakompakt kategória, azok már tényleg csak bekapcsolás-kattintás-kikapcsolás szintjén működnek. Árban 10e forintnál kezdődik az ultrakompakt, olyan 50-80e forint között lehet venni már okosabb kompaktot.


A teljesen manuálisan beállítható, nagy tudású, széles intervallumban állítható, nagy(obb) érzékelővel és jó minőségű optikával rendelkező és ez által magas minőségű képek készítésére alkalmas gépek a tükörreflexes (DSLR) gépek, mint az E-410. Többnyire profik használják, azok akiknek a munkája a fotózás, vagy olyan érdeklődési területen vannak a fotózásban, amit más géppel nem lehet megoldani (koncertfotó például). Mivel cserélhető az objektívük, sok szegmenst le lehet fedni 1 vázzal és több objektívvel, bővíthető az eszközpark. Árban 100e forint vannak a vázak is, objektívvel kitben 150e forint körül. Három alkategóriája van, a belépő gépek 100-200e forint között, a középkategóriások 200e forint fölött, és profi kategória milliós vázakkal és milliós objektívekkel.


A kettő közötti hidat a bridge (híd) kategória képviseli. Ezek tudásban a kompakt és tükrös gépek között vannak. Van bennük manuális beállítási lehetőség, de nem olyan széles skálán, mint a tükrös esetében. Objektív rajta nem cserélhető. Közepes méretűek, nagyobbak mint a kompakt, általában van markolatuk, így kényelmes(ebb) fogni őket huzamosabb ideig, stabilabban megtartható). Árban 50-100e Ft körül vannak.


____________________


Az E-410 váz vagy esetleg objektívvel olyan 50-60e forintért adható el. Viszont ugyanennyi pénzből vett nem tükörreflexes gép fel sem ér a tudásával. Én biztos nem adnám el, mert nem tudod kiváltani a tudását. Még ha nem is tanulsz semmit fotózásból, és csak Automata módban használod, arra is szerintem jó lehet. Ha meg van 1-1 óra szabadidőd, és csak végigpróbálgatod a módokat benne, és hogy melyik beállítás mit változtat a képen, simán bele lehet jönni.


Egy kép alapból három dolgon múlik: rekesz, záridő, érzékenység. Manuális módban mindegyiket a kis tárcsa segítségével lehet növelni vagy csökkenteni, és ez által nő vagy csökken az érzékelőre jutó fény mennyisége. A többi már csak helyzet kérdése, hogy mikor mit változtatsz. Például egy kisgyerek ha szalad, akkor legalább 1/60 fölött kell a záridőt hagyni, hogy ne mozduljon be. Ha nincs elég fény, akkor mondjuk iso-t növelni, és nagyjából ennyi. Minden összefügg mindennel, és minden egyes beállítási érték a másikhoz képest 1 Fé (fényérték)-vel több vagy kevesebb. Így amikor azt írja ki a fénymérő a kijelzőn, hogy -5, azt jelenti hogy -5Fé van a képen, így nagyon sötét. Ha az iso-nál 5 értékkel nagyobb értéket adsz meg a jelenleginél, akkor lesz 0, és a kép világos. Vagy pedig 3 iso-t emelsz, és 1 záridőt növelsz. Vagy 2 iso, 2 rekesz, 1 záridő, és megint 0 lesz, és a kép világos. Elsőre persze halandzsa az egész, meg egy csomó szám ismeretlen szavak mellett. Ezért is jó, hogy ha beállítasz egy értéket, csinálsz egy képet, majd megváltoztatod, és csinálsz egy másikat, majd egy ilyen próbasort összehasonlítasz. Szerintem hiba lenne egy tükrös géptől csak azért megszabadulni, mert nem volt időd kiismerni. Nyilván könnyebb egy automata módban kattintgatni, vagy csak egy kis marokfényképezőt bekapcsolni és elkattintani, de össze nem hasonlítható az, hogy te állítod be a dolgokat, vagy fényképező, ami nem fogja azt csinálni amit szeretnél, azt fogja amit ő kiszámol, sokszor hibásan.

2011. dec. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm neked ezt a kimerítő választ és,hogy energiát fordítottál rá! :-)

Elgondolkoztam......mert igazad van.Amúgy tényleg nagyon sajnálom eladni de sajnos tényleg elég amatőr vagyok hozzá.

De tegyük föl mégsem tartom meg mit ajánlanál? Érdekel a tanácsod mert értesz hozzá! Köszönöm.

2011. dec. 17. 22:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Amikor először kezdtem tükrös gépet használni, és nem tudtam valamit, egyszerűen rákerestem a neten, mert sok hasznos és részletes, érthetően megfogalmazott cikk van.

Ez például biztos segít megérteni és bemutatni azt, amit az előbb csak szöveggel írtam le:

[link]


És ez le is fedi a fotózás lényegét nagy vonalakban, mert ha már tudod hogy melyik hatás mit állít, rajtad áll hogy mit használsz.


Igazából két lehetőséged van, vagy eladod és az árából veszel egy butább gépet (mivel lefelé váltasz, csak butább gépet tudsz venni), vagy megtartod és megbarátkozol vele. Azért kérdeztem a típusát, mert abból már ki lehet indulni: kezdő gép, belépő szintű, és régi kiadás. Használtan sajnos nem adnának érte 50-60 ezer forintnál többet, még objektívvel sem. Vaterán 4-5 ilyen gép van kirakva, és nem is viszik. Újonnan olyan 80-110 ezerért vennéd boltban. Igazából ugyanazt tudnám elmondani mint eddig a döntéssel kapcsolatban, hiába a tükrös világban ez egy kezdő és alacsony(abb) tudású gépnek felel meg, a kompakt gépek világához képest ez egy nagyon jó tudású és minőségű képeket készítő fényképező. Sajnos muszáj valamennyire megtanulni kezelni, de még ha a gép állít be mindent helyetted Auto módban, akkor is többet fog érni, mint egy kompakt vagy bridge.

2011. dec. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi ismét a válaszod! Átolvastam.Még nem igazán értem.Sajnos valami úgy el van állítva a gépemen,hogy olyan homályos képeket csinál pedig gyönyörű tiszta képeket készítettem már vele.Hiába teszem automatára akkor is.:-(

Tudom,hogy jobb gép ez mint egy digitális csak mérges vagyok,hogy volt a kislányom 3. születésnapja és nem tudtam jó képeket készíteni.Ezért akarom eladni pedig fáj érte a szívem csak bosszant,hogy nem tudom úgy használni ahogy kéne!:-(

2011. dec. 18. 09:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a cikk leírja részletesen, hogy mi mire való, hogyan épül fel a menürendszere.

[link]


A menü második menüpontjában (fényképező ikon és egy kettes), be lehet állítani a fókuszálást (AF-üzemmód). Ez legyen C-AF-re állítva, ami folyamatos fókuszt jelent. Így ami felé tartod a fényképezőt, annak a közepére fog fókuszálni. Ha mozog, akkor a fókusz követi és mindig rááll. Fókuszálni pedig minden gépen egyformán kell: félig lenyomod az exponálógombot, így először csak fókuszál, majd ha teljesen lenyomod akkor készíti el a képet. Ebben a módban könnyebb fényképezni.

Illetve minden objektívnek van egy fókusztávolsága (rá is van írva például hogy 0.5m - végtelen), ez azt jelenti, hogy fél méterre kell legalább állni a fényképezendő tárgytól, azon belül nem tudsz éles képet csinálni.


Itt van egy angol leírás is, de képekkel, hol találod:

[link]

Például a kijelzőről is el lehet érni, ahol az OK gombot lenyomva lehet a kis kiírások között ugrálni, majd megint az OK-gombbal belelépve az egyik AF kiírásba már léptetni lehet a nyílgombokkal, és kiválasztani a C-AF részt.

2011. dec. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod ismét!

Próbálkozok beállítani!Eléggé meggyőztél.Most még nem adom el csak ha tényleg nem fogok boldogulni vele!Kellemes Ünnepeket Kívánok! :-)

2011. dec. 18. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!