TomThunderbolt kérdése:

Hogyan kell hangszórónak nagyon profi hangfalat készíteni?

Figyelt kérdés
Én pontosan arra gondoltam mármint az jutott eszembe ,hogy biztosan van valamilyen váltószám arra hogy mekkora hangfaldoboz kell egy bizonyos hangszóróhoz. Az én esetemben egy Magnat Power Bull 3000 hangszóróról van szó (mélynyomó és 30cm-es meg 600w-os) na ehhez milyen hangfaldobozt készítsek? Kérlek titeket vagy rajzot vagy számolásmenetet küldjetek. Előre is köszi.
2011. dec. 18. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egy komplett hangfal, nem kell hozzá semmit építeni...

Vagy neked csak a kibelezett hangszóró van meg?

2011. dec. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A doboz méreteit a hangszóró Thiele-Small paraméterei alapján lehet meghatározni. TS paramétereket (tizenvalamennyi van belőlük) a hangszóró gyártója megadja a leírásban, de ki is mérhető. Paraméterek ismeretében számítás elég bonyolult, de vannak erre a célra megírt hangfaltervező programok, mint pl. a WinISD.
2011. dec. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és igen nekem csak a kibelezett van meg
2011. dec. 19. 00:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy abban a programban amit küldött a második kommentelő nincsen benne a Magnat :(
2011. dec. 19. 00:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy kis guglizás áran rátaláltam a TS paraméterekre:

[link]

2011. dec. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon király vagy köszi!! :))))
2011. dec. 20. 16:49
 7/7 A kérdező kommentje:
A sub nyílást hol találom vagy mekkora legyen már mint nem ír adatot a program csak odarakja a rajzba (abba amikor még nincs róla adat)
2011. dec. 21. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!