Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Thomson márkájú, csak audiót...

Thomson márkájú, csak audiót játszó CD lejátszómnál, a 10- ik track után serceg a lejátszás, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
A jelenség olyan, mintha egy agyonhasznált vinillemezt hallgatnánk, kopott tűvel. A 10- ik számig tökéletesen játszik. Mivel az mp3 minősége mélyen átlag alatti, ezért az audióhoz vonzódom leginkább, mivel az, ha a vinil minőségét nem is éri el, de egy metálkazival (szubjektíve!) vetekszik. Először motorhibára gondoltam, de a csere sem oldott meg semmit. Próbáltam firmware- t keresni, de sehol nem találtam hozzá, még a Thomson honlapján sem. Nem igazán lehet a Hi- Fi kategóriába sorolni, de mivel 5 CD táras, és az mp3- nál jobb a minősége, szeretném megbízhatóbbá tenni. Munkavégzés közben ezt szoktam hallgatni, s mivel másodkészülék, kezd egyre jobban zavarni a gyagyája. A típusa: Altima 3800. Válaszaitokat előre is megköszönném!!!
2011. dec. 19. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
A 10. szám már a lemez belseje felé van. Az ugyanolyan lejátszási sebesség megtartásához vagy a lejátszó fejnek kell gyorsabban mozogni, vagy a lemeznek kell nagyobb fordulaton pörögni. Vagyis befelé haladva nő az igénybevétel, így a kopás is. Mármint a lejátszó eszköz mechanikájáé. Ez okozza a zajt.
2011. dec. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ezek szerint max. a motorcsere, a többit úgysem tudom megoldani, egy komplett, új lézeregység meg közel 20 ezer. A lézer munkapont ide- oda állítgatása meg közben azt eredményezi, hogy még kevesebb fajta (CDR, CDRW, original) lemezt tud beolvasni, ezért maradok az eredeti beállításnál, és közben mérgelődök, hogy mi kerül egy lézermechanikánál 20 ezer forintba, amikor 5- 6 ezerért komplett Divx- es DVD lejátszókat forgalmaznak? Igaz, a hangminőségről már ne beszéljünk, de hát ezeknél nem is az a cél.....
2011. dec. 20. 13:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudod, az a Thomson se igazi már. Hanem ha mégis igazi, akkor a pótalkatrész, amit beleraksz lesz Made In China.
2011. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!