TP-LINK TL-WR340GD Ruter beállításában tud segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Sziaszok


Ma vettünk egy TP-LINK TL-WR340GD rutert betettem a cd-t mindent a hsználati szerint csináltam amikor az utolsó szakaszban az ellneőrzésnél nem volt kóser valami magam se tudtam hogy mi ezért kérem a segítségeteket.

Azt én is tudom hogy a TP-LINK-nek 192.168.1.1 az a kód amit be kell írni fentre de hiába ruterrel nincs net viszont ha csak simán bedugom abba az elosztóba ahova jön a vezetékes teló és 1csatlakozó a net nek(a központba)akkor onnan tökéletesen működik de onnan se ismeri fel a 192.168.1.1-es kódot.


Segítségeteket előre is köszönöm!


2011. dec. 28. 21:33
1 2
 1/17 P.O.C. ***** válasza:

Így csináltad?

[link]

2011. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kösz nem teljesen igy de megpróbálom így am köszi
2011. dec. 28. 21:36
 3/17 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdező!

Kár, hogy nem használsz írásjeleket az írásodban, igy nem is követhető, amit írsz. Azt tudom tanácsolni, hogy írd be a googliba a routered típusát, és választ fogsz kapni, hogy mit hova kell írni, és mit kell csinálni. Ezt a dumát meg hagyd el, hogy te mindent jól csináltál, de a büdös akkor se, stb. Olvass figyelmesen, és csináld végig rendesen.

2011. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kedves pirateca


Nem tudom miért kel rögtön letámadni az embert.

Én pont azért tettem fel a kérdést mert valamit biztosan rosszul csináltam nem?

Különben is ha nem értesz hozzá ne is írj ide!

Mindenhol kerestem már választ a kérdésemre.

2011. dec. 28. 21:57
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy csináltam hogy kikapcsoltam a gépet rutert is,összedugtam a rutert a vezetékekkel bekapcsoltam a rutert,gépet majd megpróbáltam beírni 192.168.1.1 és nem találja a lapot eddig jutottam.
2011. dec. 28. 22:26
 6/17 anonim ***** válasza:

"Különben is ha nem értesz hozzá ne is írj ide!

Mindenhol kerestem már választ a kérdésemre."


Látod, megint milyen kifejezést használsz?

Mindenhol kerestem

Érted milyen értelmetlen ez?


Az előző hozzászóló még linket is mellékelt hozzá. Ott is le van írva. Különben a CD-n amit kaptál a routerhez mi van? A használati utasítás, vagy a driver? Ha a driver, akkor először azt telepítsd. Még összedugás előtt. Ha települt, akkor csatlakoztasd a routert, természetesen kikapcsolt gépnél. Ellenőrizd, hogy minden kábel a helyén van e, majd kapcsold be a gépedet. Bekapcsolás után mássz le az asztal alá, és nézd meg, hogy a hálókártya ledje szépen világít e? Pontosabban villog e? Mert ha nem, akkor hibásan érintkezik valami. Mozgasd meg a kábelt. Ha ez okés, akkor a böngésződ címsorába írd be a 192.168.1.1 kódot. Oda kell beírni ahova a www.ja.hu t stb. Majd enter

2011. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Pontosan úgy csináltam ahogy mondtad a led is villog a küldött csomagok száma 16.000kb a fogadott 15.000kb és a led is villog ott akadtam el hogy se google chorome se internet exploler se mozzila nem tölti be a 192.168.1.1 es router configot.

Mert elvileg még telepítés előtt kéne mindent beállítani nem?

2011. dec. 29. 18:00
 8/17 P.O.C. ***** válasza:

Egy routerhez nem kell driver! TCP/IP protokollon keresztül gyakorlatilag bármilyen Operációs rendszer alól beállítható Webes felületen. A "telepítő CD" is csak ennyit csinál, semmit sem módosít az operációs rendszeren.


Ha nem férsz hozzá a Webes felülethez, az pl. azért is lehet, mert nem kap IP címet a számítógéped a router -től

Kösd össze a router - at a géppel a LAN1 -es porton.

Várj egy kicsit, majd nyomj Windows embléma + R -t a billentyűzeten. Írd be: cmd

majd nyomj ok-t.

Írd be a következő parancsot: ipconfig /all (a végén enter)

Az eredményt másold ide.

2011. dec. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Windows IP konfiguráció

Állomásnév:peti-3f7fe32e34

ElsődlegesDNS-utótag:(nem ír semmit)

Csomóponttipus:Ismeretlen

IP útválasztás engedélyezve:Nem

WINS-proxy engedélyezve:Nem

DNS-utótag keresési listája:chello.hu


Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:


Kapcsolat specifikus DNS-utótag:chello.hu

Leírás:NVIDIA nForce Networking Control

Fizikai cím:00-1E-8C-1B-46-7E

DHCP engedélyezve:Igen

Automatikus konfiguráció engedélyezve:Igen

IP-cím:86.101.138.43

Alhálózati maszk:255.255.252.0

Alapértelmezett átjáró:86.101.139.254

DHCP kiszolgáló:80.99.103.254

DNS-kiszolgálók:213.46.246.53

2011. dec. 29. 20:58
 10/17 A kérdező kommentje:

Opp folytatom csak véletlen elküldtem

DNS kiszolgálók:213.46.246.53

213.46.246.54

Bérleti jog kezdete:(Ez gondolom

Bérleti jog vége: nem lényeges)

2011. dec. 29. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!