Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tenyésztők! Milyen fényképezőg...

Tenyésztők! Milyen fényképezőgépet használtok a kutyáitok és kiskutyáitok fényképezéséhez?

Figyelt kérdés

Az előző gépem eltörött, de nem is bánom, mert akárhogy akármilyen beállítással használtam, sosem olyannak láttam rajta a kutyát, ahogy szerettem volna.

Néhány honlapon gyönyörű, jó minőségű fotókat látok. Leírnátok, milyen típusú fényképezőgépet használtok? Olyan érdekelne, amivel videót is lehet rögzíteni, hanggal. 50000Ft-ig.

Esetleg linkelnétek be fotót, amit azzal készítettetek?


2012. jan. 3. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
az elkészült kép 90% a fotóstól és beállítástól, nem pedig a gép tipusától függ...egy alap kompakt géppel is lehet gyönyörü fotókat készíteni...föleg ha hobby célról beszélgetünk!
2012. jan. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Tudom ajánlani a Nikon Coolpix S6100 gépet. Nagyon jó, szép képeket lehet vele készíteni.
2012. jan. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Én a telefonommal is szuper képeket tudok készíteni a kutyusomról...

Szóval igaza van az elsőnek, ez leginkább beállítás kérdése!

2012. jan. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A beállítással nincs semmi baj, de állandóan elszúrom. Rossz a fény, túl világos, túl sötét. Maszatos, stb...
2012. jan. 3. 10:10
 5/13 anonim válasza:
Én ezeket is a beállítás alá veszem :)
2012. jan. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Akiteki válasza:

Az igazi egy tükörreflexes, sorozatkép felvételére alkalmas gép lenne. Akkor ki tudod válogatni a legjobbakat és nem mozdulnak be. Csak az sajnos nem az 50 ezres kategória. Bár meg lehet próbálni szervizben, néhány helyen foglalkoznak használt gépek adás-vételével is.

Nekem megette az egyik kutyám a gépemet, tavasszal vettem ilyet: [link]

A videofunkciója jó, távoli képeket is remekül lehet készíteni vele. Sajnos a sorozatfelvételek elég gyengék.

2012. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
nekem Nikon d500 -as van... elég drága volt de nagyon jó képeket lehet vele csinálni még csarnokos kiállításokon is.
2012. jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
nem csak tükörreflexes gép képes sorozatfelvételre. Amúgy jó fény az alapja minden képnek. Rövid záridö, a gyorsan izgö-mozgó állatok miatt elengedhetelen. ès alap, hogy nem "embermagasságbol" fotozzuk az állatokat, hanem az ö szintjükröl. 20eFt-os géppel is képes vagyok minöségi képet készíteni, ahogy mobillal is lehet jót exponálni. Fölösleges erre a célra +200eFt-os gépet venni neked.
2012. jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Akiteki válasza:
Én is azt hittem, hogy elég egy kompakt gép is. Aztán megtapasztaltam a különbséget.
2012. jan. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Nekem is ez volt a problémám, vettem egy új gépet a régi 8 éves helyett, canon sx130-ast 45-ért, nagyon tuti gép, csak még annyira se tudok bánni vele, mint az előzővel. Tehát hiába lenne képes egy hozzáértő jobb minőségű képeket készíteni vele, nekem előbb "fel kell nőnöm" ehhez a masinához, és majd csak utána fogom tudni kihasználni a gép adta lehetőségeket. Egyelőre örülök, ha olyan minőséget sikerül összehozni, mint a régi géppel, és megpróbálok találkozót szervezni fotós ismerőssel, hogy tanítson már egy kicsit, mert ez így nem állapot.

Szóval saját tapasztalatból mondom, hogy elsősorban a fotós tudása számít, és csak másodsorban a masináé.

2012. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!