Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Aktív vagy passzív 3D szemüveg...

Aktív vagy passzív 3D szemüveg a jobb? Ha az árakat nézzük akkor az aktív szemüvegek jóval drágábbak, annyival jobbak lennének?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Egyik se, mert mindkettőtől kancsallá válsz!
2012. jan. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
bekancsulsz oylan kancsó leszel vagy badzsi!
2012. jan. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egeszen mas technologia, nem keverheto egymassal. Ha egy tv aktiv szemuveget igenyel,akkor azt csak azzal hasznalhatod,ezen belul is csak azzal a sorozattal,amivel kiadtak,kulonben nem lesz szinkronban a shutter a tv-n megjelenitett keppel . Ennek elonye,hogy valos, full hd kepet kapsz 3d musor alatt is,de nagyon terheli a szemedet a nagy sebessegu villogas . Passziv technologia eseteben nincs vibralas,mert a ket szemednek szukseges kep egyszerre van a kijelzon, a szemuvegben levo polarszuro valogatja ki,hogy melyik szemed mit lasson . Ez utobbi rosszabb felbontast eedmenyeze ( maximum a full hd felet) ,de sokkal kimelobb . En ez utobbi technologia mellett dontottem
2012. jan. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még itt nézz körül.


Ami pedig a kancsal dolgokat illeti, ilyent csak az mond aki nem tudja miért érzi természetben is a távolságokat. Ugyanazért amiért itt is így látjuk.


Na jó, vannak különbségek, pl a tv-nél a képernyő síkjába kell essen a szem fókusza, bárhová is esik a látvány képeinek eltolódásából adódó mélység. Viszont ez nem okoz semmilyen zavart. Hamar megtanulható gyakorlással, hogy ne húzza a szemet a megszokott beidegződés, vagyis a távolság és fókusz változás együtt futása.


Már én kicsi gyerek koromtól láttam újságban, könyvben 3D nézési módokat és azóta érdekel minden ami ezzel kapcsolatos. Folyamatosan használom is ezeket a már megtanult dolgokat és soha nem volt baj a szememmel. Most, már 57 évesen, néha kell másfeles-kettes szemüveg, de az ilyen korban már legtöbbünknél így van.

2012. júl. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még itt nézz körül (a link kimaradt): http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorako..
2012. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!