Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha autóba kívánok csinálni...

Ha autóba kívánok csinálni mélyládát, melyet rákötök egy erősítőre, akkor ettől függetlenül kell bele mély-hangváltó?

Figyelt kérdés

Csináltam már itthonra hangfal szettet, de azt hiszem ezt kicsit más tészta. Nem tudom, hogy a gépkocsikba való erősítőkön milyen kimenetet szoktak általában hagyni, vagy ezekben gyárilag van mély-hangváltó!?

Előre is köszönöm!


2012. jan. 9. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Manapság az autós végfokokban szinte mindegyikben van aktív hangváltó. Tehát ott bekapcsolod LPF (aluláteresztő) üzemmódra, és beállítod a kívánt keresztezési frekvenciát (hol vágja a mélyet) Általában 80Hz válik be.
2012. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szóval akkor, ha jól értelmezem nem kell bele külön hangváltó, hanem elegendő az erősítő. Egy MNC 400W-os 20cm-es hangszórót szeretnék beépíteni. Már itthon porosodik kb 1-2 éve, gondoltam kezdek vele valamit. Utánanéztem a technikai tulajdonságainak, elvileg zárt ládába kellene építeni, de szeretnék egy bassreflex ládát belőle. Nem tudom, hogy ez mennyire változtathat a teljesítményén? Mellesleg a láda optimális mérete 31L-nek kéne, hogy legyen. ( a cucc 8 Ohm-os )

Üdv

2012. jan. 10. 14:02
 3/10 A kérdező kommentje:
Ohh, másik. Erősítőt szinte mind egy, hogy milyet vásárolok? Egy volvo s40-ről van szó, csak elől van 4db beépített sugárzó + a gyári fejegység. szeretnék midnen sugárzót rákötni majdan az erősítőre + a ládát
2012. jan. 10. 14:03
 4/10 anonim ***** válasza:
HA zárt ládába való a hangszóró (ez a paramétereiből egyértelmű, persze MNC meg hasonló már bocs de gagyiknál úgyse adnak meg egy valós adatot se), akkor azt zárt ládába kell használni, úgy van kialakítva a csillapítása stb. Reflexbe csak kínlódna,arról nem beszélve, hogy sokkal egyszerűbb előképzettség nélkül egy zárt ládát megépíteni (hiszen csak a litert kell figyelni, na meg hogy légmenetesen zárjon) . Egy bass reflex ládának a hangolása nem egyszerű feladat (ha csak nem annyi acél , hogy szóljon valahogy azt kész) NA ha gyári fejegység van és arról szól 4 hangszóró és ezeket kéne erősítőről hajtani, akkor egy olyan végfok kell aminek van magas jelszintű bemenete, mert szinte biztos h a gyári fejnek nincs alacsony szintű (RCA) kimenete. Célszerű 4 csatornást ehhez. Mélyláda ha lesz emellé akkor annak vagy még egy végfok, vagy 4 csatis 1-2 csatija az ajtóban lévő hangszórókhoz kötve (és mély levágva róluk, de így nem lesz FADER csak BALANCE) és a 3-4 es kimenetet hídba kötve a mélynek egy nagyobb teljesítményű csatorna fog áramot szolgáltatni. (itt magas levágva)
2012. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem. Nos, akkor marad a zárt láda. persze tisztában vagyok vele, hogy nem egy felső kategóriás sugárzó ez, de nekem a célra megfelel. Nem Kidurrantani szeretném az autómat. Íg találok erősítőt, miszerint 'végfok'? Elmondásod szerint 2 erősítőre lenne szükségem? Egy olyan, ami 4csatornás és a 4 első sugárzót működteti, valamint egy, ami mondjuk 2csatornás és a láda megy róla? Itthon egy régi Sony erősítőről ment 2 JMLab hangfalam + egy mélyláda. Az erősítő 2csatornás volt, de rákötöttem a ládát a vezetékekre, viszont így persze szükségem volt a hangváltóra is. Ugyancsak egy MNC hangváltóm van, ez jelent-e valamit. 100W van ráírva és 100μF.

De térjünk is vissza az eredeti problémához. feltételezve, hogy nem tartlak föl:)

2012. jan. 10. 15:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, végfokként nevezik. (előfok igazából a fejegység) Nem kell 2db , elég egy db 4csatornás amennyiben a FADER hiánya nem okoz gondot (ez az az arány, hogy elöl vagy hátul szóljon) A legtöbb végfok tudja a 2ohm-ot, tehát egy csatornára köthető akár két 4ohm-os hangszóró is. (pl 1es csatorna a bal oldal elöl és hátul, 2es jobb oldal elöl és hátul, 3-4 es meg a mélyláda,így egy végfokkal megúszod. Ehhez persze tisztességes kábelezés is kell!
2012. jan. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó, most már világos. Fader teljesen mind egy, mert összesen 4 db sugárzó van most az autóba és ebből 2 az első 2 ajtóban, míg a másik kettő a műszerfal tetején, tehát tárgytalan. Nos, akkor értem mit mondatsz. Erősítőben tudsz valami okosságot mondani? Nem szeretnék egy ló árát kifizetni rá, de valami olyan volna jó, ha később nagyobb mélyládát vásárolnék, akkor ahhoz is tudjam használni és/vagy megfelelő legyen a fent említett kötésekhez.
2012. jan. 10. 16:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Okosság? hmmmm , nem érdemes SOMOGYIT venni :) Én Kicx et szeretem,nekem is az van(Kicx KAP-47), és ha én szerelek be akkor azt ajánlom vagy Solid Audiot, DLD-t (nem kapok jutalékot :) ) Még ebből egy sem ment tönkre, és mind jó minőségű felépítésre, és hangra is. Egyszerűbb kis rendszerhez szerintem tökéletes a Solid Audio MS40 (4csatornás, van benne aktív hangváltó és bírja a 2ohmot, hidalható)
2012. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szóval akkor esetlegesen a Pioneer-t, MNC-t, MAC-et felejtsem el? :)

Igen sajnos ez is 30db ezres, sőt. Bár lehet, hogy több. jelent esetben akkor tisztázzuk a paramétereket. Zenei teljesítményt most nem kalkulálok, gondolom egy 300-400W-os erősítő nekem megteszi. Lényeg, hogy mind 2 ohmot bírja, 4csatornás legyen és legyen benne aktív mélyváltó. Igaz? (:

2012. jan. 10. 17:02
 10/10 A kérdező kommentje:

Mellesleg egy ilyet szeretnék beépíteni (:

[link]

2012. jan. 10. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!