Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Új LED tévé összekötése régi...

Új LED tévé összekötése régi házimozi rendszerrel?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem ha a tv-t meg a házimozit scarttal összekötöm akkor lesz 5.1 hang vagy csak sima sztereó, sima tv adásoknál is használni szeretném.köszi
2012. jan. 12. 13:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

- a ténylegesen 6 csatornára (mert ugye ez az 5.1 lényege) bontott hangot nem lehet összehasonlítani 2 csatornával (stereo)

- ProLogic-al csinálhatsz hasonlót, de minőségileg elmarad a tényleges 5.1-től (ha nem maradna el, akkor mi értelme lenne 6 csatornát használni a jobb minőségért?)

- a ProLogic a közép sugárzóra szimmetrikusan küldi a jelet jobb és bal oldalról, a hátsókra késlelteti, valamint az egész rendszernél a hangerővel "játszik", így generál 5.1-et

- a klubbokat nem kéne a házimozival összehasonlítani, mivel ott szinte minden esetben stereo jelből dolgoznak és nem 5.1-ből

- a ProLogic tud 5.1-et generálni, de teljesen nem tudja több részre bontani az analóg jelet, mindig "hagy bent"valamit a másik csatornából. Erre a profi processzorok sem képesek. Volt szerencsém pár koncert hangosításában részt vennem...

+1: ha olvastad a korábbi hozzászólásokat és megnézted a kérdező házimoziját akkor tudod, hogy nincs benne ProLogic technológia.

2012. jan. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

ouhh mi van veled ember?

a stereo sem csak 2 csatornás...a mai tévéken is meg van osztva a háttérhangszórókra a "térhatás" érdekében...


hangosíthattál koncerteket..de a kérdező házimozija is ténylegesen élvezhető 5.1 hangzást fog generálni analóg jelből is...nyomhatod a "minőségileg elmarad" szövegedet otthon ez észrevehetetlen...


és ezért kár lenne azt tanácsolni neki hogy pár stúdióban történt mérés miatt ne kösse rá a házimozit a tv-re...

2012. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Picit olvass vissza légyszíves:


- A kérdező házimoziján nincs 5.1-es bemenet, ezért beszéltük meg, hogy stereo jelet köt a házimozira.

- a stereo, két csatornát jelent (jobb és bal)még mindig

[link]

- az, hogy a TV-ben egy processzor adott esetben több csatornára bontja a hangot, nem jelenti azt, hogy a stereo több csatornás lenne

- nem mérésekről beszélek. Otthoni körülmények között próbálj ki egy házimozi rendszer tényleges 5.1-el és egy stereo bemenetes rendszert ami maga állítja elő az 5.1-et, nagyon nagy különbség lesz a kettő között

- ki tanácsolta, hogy ne kösse rá? Mert én azt tanácsoltam, hogy stereo jelet kössön rá.


A Kedves Kérdező, a választ elfogadta és megköszönte. Te meg ide jössz trollkodni és olyan technológiáról beszélsz (Dolby ProLogic) ami az adott eszközben nincs is. Talán venni kellene a fáradtságot, hogy megnézd, amit a kérdező leírt. Kihoztuk a lehető legjobbat a dologból (rákötöttük a házimozira a hangot stereo kábellel). Ez nem tényleges 5.1, de szól, remélhetőleg megfelelően. Ha pedig olyan alap dolgokkal nem vagy tisztában mint a "stereo" fogalma, akkor legalább ne írj értelmetlen dolgokat.

2012. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nah szóval én nem sokat értek belle amit ti itt írkáltok, de akkor h mit hova kössek össze, mert 2napja próbálkozom de egyszerűen nem tudom a hangját rávarázsolni próbáltam scrattal, av-vel is szerintem jól dugtam össze, de akkor mi lehet a gond?
2012. jan. 28. 14:06
 15/21 anonim ***** válasza:

A házimozi hátulján van egy AUX IB bemenet (piros és fehér csatlakozó a hangfalak csatlakozói mellett, itt jól látható:

[link] )

Ebbe kellene bedugnod egy kábelpárt, aminek a másik vége a TV hasonló típusú kimenetére megy.

Ezek után a házimozit AUX-ra kell állítanod és már megy is...

Ha nem jönne össze, akkor csinálj egy képet a TV csatlakozóitól és töltsd fel. Akkor könnyebb lesz a helyzet.

2012. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nos itt van az összes hozzávaló: [link]

[link]

[link]

a házimozit úgy kötöttem be ahogy írtad azzal nem lehet gond, csak a tvhez kapott zöld átalakítóssal lehet némiprobléma de azt is sztem a jól összekötöttema kép szerintm de utána a tv menüjébe megjelenik az av felirat de hiába kapcsolok rá meg állítom át a tv hangszóróját külsőre semmi, pedig a réginél ment, nem kell itt semmit összehangolni,összekopcsolom és futni kéne rajta?

2012. jan. 28. 18:02
 17/21 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

előzőnél véletlen ugyanazt linkeltem

2012. jan. 28. 18:04
 18/21 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy Te TV-den nincs kimenet csak bemenet. Ez így nem fog működni.

Nincs más csatlakozó a TV hátulján? A képen nem látszik az összes esetleg?

Ilyen formában a TV adások hangjait nem tudod kiküldeni a házimozira, csak a DVD, számítógép és egyéb külső eszköz hangját tudod arra rátenni.

2012. jan. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Télleg ugy van ahogy mondod...

[link] itt a hátulja scarttal van még kimenjője elvileg az is bevan dugva...

2012. jan. 28. 21:10
 20/21 anonim ***** válasza:

Én a Scart-ot nem látom rajta...

Próbáld meg a fejhallgató kimenetére rákötni a házimozit.

2012. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!