Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vettem egy pár három utas...

Vettem egy pár három utas hangfalat de nincs benne hangváltó nagyobb terhelés alatt megmehet a cucc?

Figyelt kérdés

Lehet ha hülye kérdés de nem nagyon értek hozzá csak annyit tudok hogy a másik hangfalaimba volt.

Előre köszönöm a válaszokat.



2012. jan. 24. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez gyári hangfal? Mert akkor tuti van benne! Miből veszed , hogy nincs? Szétszedted? HA nincs benne tényleg, akkor hamarosan a közép és magas sugárzódnak annyi.
2012. jan. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy gyári lenne. igen szét szedtem és nem volt benne semmi csak össze voltak kötve a vezetékek. Mondjuk volna nekem 4 ohmos hangváltóm csak ezeken nem írja hogy hány ohmosak a hangszórók benne. Ha beleraknám a 4 ohmos hangváltót és ha netán 8 ohmosak a hangfalak lehet valami baj? Előre is köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 25. 09:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Baj annyi lehet, hogy máshol lesznek a keresztezési frekvenciák, mint ha megfelelő impedanciás hangszóróval használod.
2012. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem.

Egy utolsó kérdés: de ettől a hangfalnak vagy az erősítőnek lehet baja?

2012. jan. 25. 10:12
 5/11 A kérdező kommentje:
Mégis lenne még egy kérdésem valahol ki lehetne méretni hogy hány ohmosok a hangfalak?
2012. jan. 25. 10:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Otthon is ki lehet multiméterrel, én csak azt nem értem, hogy miért veszel olyan hangfalat, amiről az égvilágon semmit nem tudsz, még az impedanciáját sem, ami nélkül konkrétan használni sem tudod...
2012. jan. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kösz az infót. Azt az egyet tudom hogy hány wattos amúgy az ohm azért nem érdekelt mert az erősítőm megy 4 ohmon is meg 8ohmon is gondoltam az most mind 1. Amúgy köszönöm türelmedet hogy válaszoltál.
2012. jan. 26. 08:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Szóval a hangszórónak lesz baja ettől, nem az erősítőnek. Multiméterrel az ellenállását tudod megmérni,az impeadnciát nem, mert az frekvenciafüggő. A Watt -ba se legyél azért annyira biztos :)
2012. jan. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, multiméterrel meg lehet mérni az ellenállását, és aki mért már meg egy olyan hangszórót, aminek tudta is az impedanciáját, az tudja, hogy ca. 6,5Ohm egy 8 ohmos hangszóró kb. ez az arány.

És ha 6,5-et mérek, ha semmit sem tudok (még annyit se mint fenn vázoltam, pedig az nem nagy tudomány), akkor azt még mindig megállapíthatom, hogy ez bizony 4Ohmos nem lehet!

2012. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod sokat segítettél rajtam.
2012. jan. 26. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!