Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan építünk fel egy sztereo...

Krisz79 kérdése:

Hogyan építünk fel egy sztereo rendszert?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy CD-lejátszót szeretnék erősíteni, de nem értem az olyan "fogalmakat", mint pl. előerősítő, végerősítő. Nem tudom, hogy egy "mindenes" erősítő jobb-e, vagy ha több dobozból áll. Ha meg több dobozból áll, mik legyenek azok a "dobozok"?
2012. jan. 25. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Cd lejátszóhoz nem kell előfok.
2012. jan. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Válaszodból arra következtetek, hogy nem hi-end rendszert szeretnél összeállítani. Esetedben nem kell túlbonyolítani a dolgot, bár nem írtad a CD lejátszó típusát, de feltételezem valami régebbi darab. Van rajta RCA kimenet, veszel egy erősítőt ami számodra szimpatikus és annak az RCA bemenetére teszed és kész.


Külön előerősítő és külön erősítő egy igényesebb és egyben jóval drágább megoldás, minőségre jobb, de ha nem vagy vájtfülű, illetve első rendszerről van szó, szerintem ne menj el ebbe az irányba. Lehet még tovább is fokozni, a CD belső DA-ja helyett külső DAC-ot használni, de ez már abszolút a legfelső kategória. Neked egy szimpla erősítő van szükséged és egy összekötő kábelre.

2012. jan. 26. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Neked egy bármilyen erősítő megteszi amin van hangerő és hangszín szabályzó. Nem kell előerősítő, az benne van a CD playeredben.

Szóval egy "dobozos kell". A többi doboz a hangfal legyen.

Akár egy rádiós erősítő is megteszi használtan.


[link]

2012. jan. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ:)

Valójában új rendszerben gondolkozom, még nem tudom, hogy milyen márka, de 300ezer alatt szeretnék kijönni mindennel együtt.

Egy NAD C 515BEE CD-lejátszót néztem, és azt nem értettem, hogy mit kell kötni utána. A NAD C 165BEE Stereo "Preamplifier" és a NAD C 275BEE Stereo "Power Amplifier" bekötésén gondolkoztam. De akkor ez felesleges? Vagy egyáltalán lehet-e úgy megoldani, hogy CD-lejátszó-előerősítő-végerősítő (sajnos nem nagyon ismerem az alapokat is), plusz még a kábelekkel voltam gondban.


Visszatérve, tehát egyszerűbb lenne a CD-játszóhoz pl egy NAD C 316BEE erősítő, és abból jönnének a hangfalak. Illetve még annyi, hogy itt is érvényes az RCA kábel, plusz még, hogy a hangfalakhoz milyen kábel kellene ennél az erősítőnél. Bocsi a kontárságomért:)

2012. jan. 26. 11:08
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és az utolsó mondatoknál szerintem lemaradtak a kérdőjelek:)
2012. jan. 27. 00:14
 6/6 anonim ***** válasza:
NEM kell előerősítő.
2012. jan. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!