Kezdőnek: Nikon D90 vagy Nikon D7000 melyik a jobb? HELP!

Figyelt kérdés
Mármint az egyértelmű hogy a Nikon D7000 jobb, de sajnos vagy 100.000Ft-tal drágább is. Teljesen kezdő vagyok, de nagyon érdekel a fotózás és nem szeretnék ezen a szinten megragadni. Szerintetek megéri többet kifizetni érte és akkor D7000 vagy elég a D90 is... igazából attól félek hogy a D90 már régi vagyis lassan 4 éves lesz és már nem a legújabb, de nem tudom hogy ez számít e valamit. Már több embert is megkérdeztem és valaki nagyon isteníti a D90-et, de valaki meg azt mondja, hogy már nem érdemes venni mert régi típus és már végkép nem tudok dönteni. Remélem, hogy valaki tud segíteni. és előre is köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 31. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
A D90 még mindig komoly amatőr gépnek számít, de ha tudod, vedd meg a D7000-et. Az nagyon el lett találva.
2012. jan. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ :) hát úgy van, hogy vagy megveszem a D90-et és akkor több kiegészítőt tudok venni vagy a D7000-et de akkor csak egy memória kártya (esetleg egy szűrő és egy táska, de ez a max) Amúgy szerinted van értelme szűrőt venni? mert igazából csak azért venném, hogy védje az objektívet.
2012. jan. 31. 15:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is csak azért veszem a szűrőt.


Mi férne be a D7000 mellé és mit vennél a D90-hez?

2012. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ha D7000 akkor egy memóriakártya biztos (mert különben nem tudom használni) én egy Sandisk Extreme HD 16GB-os minimum 30MB/s-os kártyára gondoltam. Ez szerinted elég? Amúgy a MB/s mit befolyásol, hogy kisebb vagy nagyobb? Utána ha még marad pénzem akkor valami szűrőt (esetleg tudnál ajánlani ami jó?) meg egy kisebb táskát, és ez a max, de ennél már csak kevesebb... ha D90 akkor ugyan ilyen kártya, valami jobb szűrő + van ilyen sötét szűrő is (nem tudom hogy mi a neve talán B+W), egy pótakkumulátort, valamilyen táskát, egy állványt is szeretnék és ha még marad pénzem akkor azt meg elteszem és gyűjtök egy új obira vagy vakura. Ja azt nem írtam, kit-ben szeretném venni egy 18-105-ős objektívvel ( vagy tudnám venni még 18-55-ösel is de szerintem ez nem olyan jó) de te is nyugodtan ajánlhatsz dolgokat ami egy kezdőnek kellhet :)


bocsi hogy ilyen hosszúra fogtam :) és előre is köszönöm a válasz(oka)t

2012. jan. 31. 18:46
 5/8 anonim ***** válasza:

18-105 jó lesz a D7000-nek, tényleg jobb, mint a 18-55. (Az igazi egy 16-85 kit lenne, de az már elég húzós).


Kártyában az írási sebesség a sorozatfelvételnek és a HD videónak kell. 30 MB/s bőven jó.


Szűrőből a BW elég jó, nekem mindenen az van, de lehet, hogy a 18-105-re elég egy Hoya is. Bár sokat ezen nem spórolsz.


Kelleni fog még kártyaolvasó, táska (Kata vagy Lowepro hátizsák a legjobb, de az megint sok pénz), egy optikai törlőkendő, esetleg tartalék akkumulátor.


Fél évig használd, mielőtt azon kezdenél gondolkozni, hogy vakut, vagy új objektívet, vagy valami mást veszel.

2012. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi az a kártyaolvasó? A 16-86 miért jobb? Mármint az tudom hogy drágább meg hogy jobb, de mégis miért? és akkor szerinted melyik legyen D7000 vagy D90? Mert nekem a D90 is tetszik, sőt elég sokan ajánlották, de sokan meg azt mondták hogy már elég régi típus és nem annyira jó így kicsit félek tőle, élőben meg még nem tudtam kipróbálni csak a D7000-t... Eleinte a Canon EOS 600D, Nikon D90, Nikon D5100-on gondolkoztam utána láttam meg a D7000-ret és ugy maradt ez a kettő. Te melyiket választanád? Esetleg szűrő helyett tudok venni akkumulátort mármint ha D7000, mert sajnos túllépem a keretet :(
2012. jan. 31. 20:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor inkább szűrő.

Én D7000-et vennék, ha lenne rá pénzem.

A 16-85 szebb képet ad, mint a 18-105 és strapabíróbb az objektív építése is. De mindent sajnos nem lehet egyszerre.

2012. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát sajnos nem... még egyszer nagyon köszönöm, hogy válaszoltál :)
2012. jan. 31. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!