Mini DV kamerával 4:3-as képarányban felvett DV avi,4:3-as DVD készítésekor miért lesz enyhén széthúzott?

Figyelt kérdés
Ulead DVD Movie Factory-van készíteném a DVD-ket, de szétesik a képarány. Nem lesz 16:9, de enyhén széthúzott, és alul felül vékony levágás van. Sokan tanácsolták, hogy használjam a 16:9-et, de már 4 kazi van tele 4:3-as videóanyaggal. Tudtok segíteni?
2009. máj. 31. 21:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatnád másik programmal, én pl. TMPGEnc-et használok erre a célra, nekem nincs ilyen problémám.


Leszedem a kameráról DV-AVI formátumba a videót, utána TMPGEnc Express-szel elkészítem a DV-AVI-ból az MPEG2-be tömörítést.

Az Ulead DVD Movie Factory-t utána is használhatod, amikor a menüt meg a DVD-t készíted.

Mert ha úgy vesszük a kamerától a kész DVD-ig lehet használni komplett szoftvereket is, de lehet a különböző fázisokra is más és mást.


Az általam gondolt fázisok:


1. A kameráról FireWire kártyán keresztül leszedni a felvett videót. Ekkor egy DV-AVI formátumú fájlt kapunk.

2. DV-AVI fájl szerkesztése pl. vágás, feliratozás

3. DV-AVI tömörítése MPEG2-be

4, DVD menü készítése

5, DVD fájlok elkészítése (VOB, IFO, BUP => VIDEO_TS)

6, DVD fájlok kiírása DVD-re vagy képfájl készítése


Pl. ha úgy van kedvem, csinálhatom azt, hogy a MotionDV Studio-val megcsinálom az 1. fázist, a TMPGEnc DVD Author-rala 2. és 3. fázist, Ulead DVD Movie Factory-val a 4. és 5. fázist, Nero Express-szel a 6. fázist.


De csinálhatom az összeset egy programmal is pl. TMPGEnc Authoring Works, vagy az Ulead-dal.


Mindenesetre úgy érdemes csinálni, hogy az első 3 fázis külön legyen, ne egybe, ne úgy szedd le a kameráról, hogy egyből mpeg-be tömörít.


Én azt javaslom, hogy próbálj ki más programot az első 3 fázisra, összehasonlításképpen, ott is olyan lesz-e vagy sem..

2009. máj. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!