Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Plazma vs led. Melyik tv a jobb?

Plazma vs led. Melyik tv a jobb?

Figyelt kérdés

2012. febr. 8. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Sokan a LED-et mondanák, mert minden reklámba azt nyomatják, meg az az új, és húdejú.

Igazából a plazma jobb játékra és filmnézésre is.

Filmnézésre azért, mert sokkal valósághűbbek a színei.

Játékra meg azért jobb, mert kisebb az input lag, ami főleg multinál számít, meg amúgy sem hátrány.


LED előnyei, hogy kevesebbet fogyaszt (kb 10%-kal, mondjuk havi 100 ft, és ez erős túlzás), illetve hogy keskenyebb.

2012. febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Játékra meg azért jobb, mert kisebb az input lag, ami főleg multinál számít, meg amúgy sem hátrány."


Input lag? Ez micsoda? LED monitoron játszok, de nem találkoztam ilyesmivel.


"LED előnyei, hogy kevesebbet fogyaszt (kb 10%-kal, mondjuk havi 100 ft, és ez erős túlzás)"


Ez hülyeség, az átlag LED TV harmadát eszi a plazmának. (Példának okáért Phillips plazma TV 320 wattot evett, míg az ugyanolyan méretű Samsung LED csak 10*-ot.) Óránként kb. 10 forintot nyersz vele, hogy ez mennyit ér, az erősen függ a használati szokásaidtól.

2012. febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Keress rá, hogy input lag, és akkor megtudod.

Más néven display lag, így is hívják.

És ez nem az, hogy láthatóan laggol, de nézz utána.


Szóval plazma 3x annyit eszik?

2 random terméket összehasonlítottam, Panasonic TX-P50U30 és Samsung UE46C6510UW.

A Panasonic 50 colos, 600Hz-es képfrissítés, plazma.

A Samsung "csak" 46 colos, 100 Hz-es képfrissítés, LED.

Mindkettő FullHD, nem 3D, tehát kb csak a fentiekben térnek el.


Pana fogyasztás: ~150W

Samu fogyasztás: ~90W


Nem vennének fel BME-re matektanárnak, de akárhogy is számolom, ez sehol sem 3x-os fogyasztás, inkább csak 1,5-szeres.


És a Panasonic mindenben jobb, lehet, ha még hasonlóbb tv-ket hasonlítok össze, akkor még kisebb a különbség.

Illetve a Samsung tv az 350-400 ezer ft körül mozog,Pana 160 körül, ez 2 dolog miatt is fontos:

1) az olcsóbb LED-ek lehet még többet fogyasztanak

2) mire az a 200 ezer forint árkülönbség megtérül, már rég elromlik a tv és vehetünk újat, plusz addigra már valószínűleg a temetésünket is intézhetjük


Persze kiderült én is hülyeséget írtam, hogy csak 10% különbség van, de már 2-3 éve semmi baj a plazmák fogyasztásával.

2012. febr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hozott példa saját volt, a régi és az új TV othon.
2012. febr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hozzá nem értő emberek akiknek nincs semmi hátsószándékuk hogy pártolják a plazmát vagy a ledet azt mondják a lednek szebb a képe élethűbb szinei vannak és a játékot sem befolyásolják olyasmik amiket észre lehet venni ugyhogy én egy picit led párti vagyok.
2012. febr. 10. 21:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Dehogy nincs "hátsószándékuk".

Pártolják valamelyiket, egyértelműen.

Én plazma párti vagyok, azt is javaslom mindenkinek, és sehol semmi sincs befolyásolva.


De nézd meg élőbe a plazmát és a led-et, lehetőleg úgy, hogy viszel saját anyagot, mert gyakran X tv-re beraknak valami FullHD-s anyagot, Y tv-re meg egy DVD-t, úgy meg egyértelműen szarnak tűnik, ne arra hallgass, hogy mások neten mit írnak.

2012. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ ha nem baj ha egy picit rosszab a képe meg ilyenek akkor Led. De ha kitudod fizetni Akkor mindenkképpen PLazmát vegyél FULLHD és lagmentes játék
2013. jún. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!