Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehet összekötni a...

Kjozsy kérdése:

Hogyan lehet összekötni a tv-t a házimozival úgy hogy, a lejátszó a tv legyen, a hangot pedig a házimozi erősitője adja?

Figyelt kérdés
Problémám abból áll hogy vettem egy új tévét beépitett média lejátszóval, itthon pedig van egy régebbi hdmi-vel nem rendelkező házimozi rendszerem. A házimozi scarton keresztül kapcsolódik a tvhez. Hogyha tv-t nézek és rákapcsolom a házimozit szólnak a hangszórok, viszont ha a tv-n valami médiát nézek, pl filmet usbn keresztül, akkor nem szól a házimozi. Hogyan lehet megoldani azt hogy szóljon?
2012. febr. 19. 22:20
1 2
 1/12 cipi8 ***** válasza:

Ezt csak úgy tudod hogy a tévéd valamelyik hang kimeneti csatlakozóján keresztül összekötöd a házimozi hangbemenetével! Ha van rajta AUX bemenet az pont erre való.


De ha éppen nem boldogulsz akkor küld el a TV és a házimozi pontos nevét és megnézem mit lehet tenni!

2012. febr. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
üdv, köszi a válaszod! A házimozi Panasonic: sa-ht335, a tv: LG 42LK530.
2012. febr. 20. 08:12
 3/12 cipi8 ***** válasza:

Átnéztem a Tv és házimozi-t is mivel rendelkezel 2 Scart csatlakozóval a TV-n és a Házimozin is van Audió bemenet (AUX) akkor egy RCA-Scart kábellel vagy átalakítóval meglehet a témát oldani, nálam is így van az egyik hangrendszer megoldva!


Nekem ugyanis Aktív 5.1 van egy DVD felvevőn keresztül csatlakoztatva de ezt nem mindig szoktam használni, ezért a fent említett módszerrel még egy külön erősítő is be van iktatva 3 nagy hangfallal is! Az utóbbit jobban szeretem!


Neked ilyesmire lenne szükséged:


[link]

vagy

[link]


Ilyet tudsz venni a Tescoban, Média Marktban vagy minden olyan helyen ahol foglalkoznak szórakoztató elektronikával, de még egy falusi jól felszerelt vas műszaki boltban is belehet szerezni!


Remélem tudtam segíteni!

2012. febr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
üdv, a tv-n és a házimozin is egy scart csatlakozó van^^ Szóval ha megveszem ezt az rca-scart átalakitót, az rca rész megy a tvbe és a scart a házimoziba vagy forditva? Gondolom akkor egyik csatit cserélgetni kell felhasználástól függöen.
2012. febr. 21. 05:59
 5/12 cipi8 ***** válasza:
Fotózd le mind a kettő hátulját és küld el vagy tedd fel valahová ahol megnézhetem!
2012. febr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ha szükséges akkor lefotozóm, de nem hiszem hogy kell. Vettem ilyen scart rca kábelt de nem hajlandó igy sem szólni a házimozi. A tv scart kimenetébe kötöttem a scart felét, az rca meg ment házimozi TV kimenetébe... csak sziszeg semmi mást nem csinál, de szerintem az is csak valami null-hang. A tv-n nincs semmilyen hang kimenet, csak füllhallgatónak, max azon keresztül lehet megoldani de akkor meg a tv hangszórói nem szólnak :D valami ötlet? hdmi-n keresztül?
2012. febr. 22. 16:06
 7/12 cipi8 ***** válasza:
A házimozinál bemeneti csatlakozót kell keresni nem kimenetit, mert amint az előzőben írtad hogy a házimozi TV kimenetre csatlakoztál ott nem is fog semmi szólni mert ott a jelet a h.mozi küldi a TV-d nek! Bemenetre kell csatlakozni hogy a TV kimenő jele menjen a h.mozi-ba
2012. febr. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 cipi8 ***** válasza:
Ha majd mindent csatlakoztatsz megfelelően szerintem utána már működnie kell!
2012. febr. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
igen. Nem jól írtam. A házimozi tv bemenetére kötöttem a 2 rcat és a tvre a scartot. Így sem szólt. A tv nek nincs másik hang kimenete csak a fül hallgatós.
2012. febr. 23. 06:01
 10/12 cipi8 ***** válasza:
Nem tudok már mit írni így látatlanba!
2012. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!