Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A hifiben, házimoziban ÉS...

A hifiben, házimoziban ÉS (különbző lejátszókban) lévő cd dvd olvasóban lévő lézer sugár, okozhat valamilyen sugárzást, ami az egészségre káros hatással van? Mert ugye mindegyiken ez a felirat van, (alul) ez nem rádióaktív valami?

Figyelt kérdés

[link]


meg olyat is hallottam hogyha a lemezt ki veszed a lejátszóból akkor az sugároz egy darabig mivel a lézer órákig "pásztázta"

ez igaz lehet ?


2012. febr. 23. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon gyenge a lézerfény. Nem szétszóródik, hanem fókuszálva van egy pontba, ahonnan visszatükröződik néhány milliméterről. Tulajdonképpen ez a jel ami át lesz alakítva.
2012. febr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ha kiveszed és be(tudod) kapcsolni és belekukucskálsz, akkor bizony káros lehet a szemre.

Semmi egyéb sugárzása ezen kívül nincs, utólag sem marad semmi, csak némi meleg a lemezen, az is inkább írás után..

2012. febr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


A felirat tanulsága szerint ne ne tedd ki a bőröd vagy a szemed a közvetlen fénysugárnak mert káros.

Ez főleg a szemre értendő.

A lézer egy erősen fókuszált párhuzamos erős fénysugár.

Normás esetben a szem ha erős fény éri, tud alkalmazkodni (pl ha a napba nézel, összehúzódik a pupillád), de a lézernél másként van. Az erős vékony fénysugár károsítja az ideghártyát.

Nekem is belevilágított szórakozásból valami barom a szemembe mikor motoroztam. Azóta egy foltot "látok" a látómezőmön kívül, kb mintha egy folt lenne a szemüvegeden.

A rádioaktív lézert pedig még nem találták fel ha jól tudom.

A lejátszókban dióda lézer van. Félvezető.



[link]

2012. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

„A rádioaktív lézert pedig még nem találták fel ha jól tudom.”


Sokak számára a sugár, sugárzás azonos a radiaktiv sugárzással, de azt sem tudják micsoda.

2012. febr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A sugár a hullámterjedés más néven.

A fény hullámterjedésű, csak a lézer koherens.

Ez a tulajdonsága teszi alkalmassá a miniatűr fénysugarak létrehozására.

[link]

2012. febr. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!