Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Otthoni vagy élőzenei hangfal...

GAABE kérdése:

Otthoni vagy élőzenei hangfal esetén melyik a jobb mély sugárzó hangszóró? A papír peremes vagy a gumi?

Figyelt kérdés
Le szeretném cserélni a hangfalaimat és csodálkozva látom, hogy nagy márkák papírperemes mélynyomókat építenek be.Én úgy tudtam, hogy ez a múlt technológiája.
2012. febr. 24. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:

A középsugárzók mindig is papírosak voltak a feszesség miatt.

A mélyek gumisak.

2012. febr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hangosításban még mindig csakis és kizárólag papírperemes hangszórók jöhetnek szóba. Gumiperemes kocsiba vagy lakásba való.
2012. febr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infót de nem lettem okosabb.Autóba tudom, gumiperemes, de...Hangosításban miért papírperemes, játszik?Amit teljesen nem értek, "beltéri" (disco), pl:REFLEX vagy JBL, papírperemes subwooferrel, vannak építve.KONKRÉTAN az érdekelne melyik bírja a kemény hajtást, melyik szól feszesebben.Amint a kérdésem is ezzel kezdődött, le szeretném cserélni régi ládáimat és mivel nem olcsó dolog, manapság, ezért szeretnék használható tanácsokat kérni.előre is köszi mindenkinek.
2012. febr. 25. 16:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Gumiperemesek előnye , hogy kisebb méretben (pl 25cm) le tudnak menni elég mélyre, de érzékenységük gyenge( 1W nál kb 85-88dB), nagy hangerőt nem tudnak. (szobába ők ideálisak) Hajtogatott papírperemes meg sokkal nagyobb érzékenységgel szól (1W nál akár 99-100dB), feszesebb hangú az a tüdőnvágó mély, de kell neki tér (nagyterem, szabadtér) , hogy jól szóljon. Szobában csak hangos, a szomszédnál meg leesnek a poharak. De itt mélysugárzónak 38cm-től számítunk hangszórót, de inkább 46centisek (19") amik tényleg mélysugárzók. Tehát döntsd el hova kell.
2012. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi ez már hasznos infó.Nem szerettem volna ennyire konkrétizálni a helyzetet, de látom muszáj.Szobába kell de mielőtt röhögő görcs kerülgetne bárkit, jelenleg 2db, 2utas, 2x700w/8ohm-os "lehel hűtő" cuccom van, aminek névlegese az érték, nem divat szám.Csak már 10éve gyötröm őket, péntek-szombat._és a szomszédokat(na meg a jatt).Kicsit elfáradtak és szeretnék most új verdákat, nagyon régóta gyűjtöm a zsét.SOK HELYEN KÉRTEM TANÁCSOT DE SAJNOS ELFOGULT VÁLASZOKAT KAPTAM.Nem az érdekel, hogy mi lesz a szomszéd poharával, hanem az, hogy melyik technika bírja a gyötrést , hosszútávon és hangosan, persze nem VERMONA végfokkal.Még mielött valamelyik auchanos-subwooferos teso tanácsot dobna:)
2012. febr. 25. 18:59
 6/8 A kérdező kommentje:
A régi ládáim, házi építésűek, de nem tákolmányok:)Vannak jel-zaj adatok, valahol...meg hz-re vonatkozó.De az tuti, hogy darabonként 2gumiperemes subi, van benne és úgy 50kilót nyomnak a cuccok.
2012. febr. 25. 19:08
 7/8 A kérdező kommentje:
Le maradt a lényeg...15 colosak tehát nem Lidülös házimo-zi-rendszer.Légyszi ne idióta tanácsokat írjatok, én még voltam útttörő:)
2012. febr. 25. 19:26
 8/8 pempy válasza:
szerintem az elégé sokk mindentöl függ! de abba bisztos vagyok hogy a papir peremes jobb!!!(az van nekem,elötte gumi volt) remélem tudtam valamit segiteni ;)
2012. júl. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!