Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik a legjobb fejhallgató?...

Melyik a legjobb fejhallgató? Monster Beatsről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 08:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
köszi a véleeményeket :)
2012. márc. 8. 14:27
 12/19 anonim ***** válasza:
Technics rp-dh1200 , számomra ez a legjobb. Én úgy kerestem fülest , hogy elmentem és meghallgattam nagyon sokat (és nem neten kérdezgettem :) )
2012. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Attól függ mire használod. Ha diszkózni kell akkor ajánlom a pioneert, mert a jó szigetelése miatt kevésbé engedi be a külső erős hangzavart.
2012. márc. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nekem csak sima zenehallgatásra kell, semmi extra. és elegem van a fülesekből. legnagybb zaj, amit ki kell szűrnie, az a vonat hangja xD

el fogok menni megnézni őket, ne aggódj, amint lesz rá lehetőségem, de felmérhetem előtte a terepet :)

2012. márc. 9. 14:07
 15/19 italoimre válasza:

Szép Napot Mindenkinek!


A világ legjobb fejhallgatója az ELEGA!

Valamikor a 80-as években lehetett beszerezni az ELEGA nevű Osztrák áruházból.Paramétereit eddig még egyik típus se tudta lekörözni!A mai típusok szerintem kivétel nélkül gagyi,bucsus az egész.Aki valaha bele hallgatott egy ilyenbe,azóta se tudja elfeledni!Többutas rendszerről van szó.A 20Hz alatti freki-ket is,torzítás nélkül simán átvitték...Sokkoló hangzás jellemezte őket.Kár hogy már nem gyártják.Aki nem hiszi,járjon utána.Kérésre több infót is közlök.Hát szerintem röviden ennyit a fejhallgatókról...


Üdv: italoimre(csak egy vájtfülű technikus).

2012. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
72%

Üdv!

Először is el kell dönteni milyen felhasználásra, milyen zenére szeretnéd, mivel nincs olyan, hogy tökéletes, már csak azért sem, mert mi magunk sem vagyunk egyformák.Máshogyan hallunk.

Ez stúdió fülesnél rossz, mert lehet amire te azt mondod ez jó lesz nekem stúdióra, arra azt a választ kapod: nem ez a stúdió szabvány.Konkrétan:nem ez a divat.

Marketing.

Ezt azért mondom el, hogy eldönthesd valóban szükséged van-e rá, és megér-e neked ennyit.

Elmondom a saját sztorimat gyorsba:én is fülest akartam venni. Gondoltam ráköltök 50et, nem számít, de lesz egy jó fülesem, szépen hallom a hegedűket meg mindent. Kinéztem: AKG K-240.felmentem Pestre meghallgatni. 200km volt az út. Végig készültem, próbáltam felidézni magamban milyen volt mikor élőben hallottam vonósokat stb. Bementem a boltba.Kezdtem egy Sony MDR-7506-al: mondom ez mi. Mind1 hátha a többi jó lesz. Feltettem egy AKG K240 mk2-t amiért mentem és összedőlt bennem a világ.Utána feltettem egy Beyert, az is hasonló. Fényévekkel jobban szólnak ezek mint az átlag fülesek, de én megmondom őszintén: nekem ez volt az első gondolatom: én 50ezerért senki hülyéje nem leszek:) Nekem kevesek voltak ezek a fülesek ennyi pénzért. Sokkal többre számítottam. Tudom milyen egy élő zene, de azt ezek meg sem közelítették. Sokkal részletgazdagabbak, meg sokkal egyenletesebben, szebben szólnak mint az olcsók, de személy szerint irreálisan árazott marketingtermékeknek látom már őket.


Egyébként:

Sztem ha zártat szeretnél ebben az árfekvésben hallgasd meg az Audiotechnika ATH-M50 típust. Ezt sokan használják, és erősítő nélkül is jobban kihajtható mint pl a lentebbi AKG. Stúdiózásban is szokták használni, ez egy nagyon praktikus, zárt fejhallgató, tehát a vonaton is megállja a helyét.Árában nagyon jó vétel lehet.Tisztán, részletesen szól, a mélyei is jók, viszont a zárt kialakításból adódóan nem lesz olyan a hangzása mint egy nyitottnak.

Nagyon jók még az AKG és Sennheiser fülesek is.

AKGben ebben az árban a K-240 mk2 egész jó vételnek számít. Ez is egy stúdió-fejhallgató, de ez fél-nyitott így behallatszódnak a külső zajok, plusz ez elég nyersen szól, tehát pl klasszikus zene nagyon szép lehet rajta, de pl hiphop már nem biztos, hogy fejletépő élmény, ezenkívül igényel plusz erősítést is.(egy jó füles erősítő is 100körül mozog)

Sennheisert annyira nem ismerem. Nekem Sennheiser CX-200 agyba dugós van vonatra.Ócsó, meg majdnem jó is:).(utóbbi kicsit túlzás, de az árát mindenféle képen jobban megérte NEKEM mint a fent említett típusok, már csak azért is mert olcsóbb volt:).A közepe nagyon undorító mert szétcsapja a fülem, de úgy összességében egész jó vétel volt.Ez ilyen tipikus tömegközlekedéses FÜLhallgató.Mély van benne, hiphopra, durrogós zenére nekem jó.

Nagyon fontos, hogy hallgass meg minél több típust. Mivel nem stúdiószabvány fülest keresel, hanem élményfülest, feltétlenül olyat válassz ami neked a legnagyobb élmény.

Tökéletes füles nincsen.Olyan zenéhez keress, amit általában hallgatni szoktál. Még a több milliós HIGH-END felszereléseknél is megvan, hogy ez inkább erre, amaz amarra jobb, csak ezt ízesebben adják elő:). Ha jó fülest kellene mondanom, mivel ez volt a kérdés:Sennheiser HD 800, AKG K 1000, Beyerdynamic T-1. Ezek kb 300000 forintos fejhallgatók.Ha nem lenne elég ott a más által fentebb említett Ultrasone 10 kb fél millió forintért. Gyönyörű, biztos szépen is szól... a lényeg viszont:A divat az, ahol nincs annyi pénzed, hogy ne bírnád elkölteni.

Sose hallottam még Beats-et, de olvasgattam utána. Túlárazottnak mondják, és nagyon sok benne a mély állítólag.Egy zene nem csak a mélyről szól. Számomra az az igazi füles, ahol minden gyönyörűen élethűen, részletgazdagon szól, és nem csak egy pl 30Hzes frekvenciagenerátor.

Nagyon praktikusnak, szép hangzásúnak és igazi utazó fejhallgatónak mondják még a KOSS Porta Pro-t. Nem drága, és örök élet garancia van rájuk...viszont sosem volt még ilyenem, biztosan meghallgatnám, ha fülesvásárlás előtt lennék mert ezt konkrétan pont ilyen célra találták ki, és nagyon dícsérik.Ezek voltak a saját tanulságaim és tapasztalataim, átadom a sót :). Ja! Még egy NAGYON fontos dolog. A hangforrás. Ha mp3at akarsz hallgatni telefonról, akkor sztem nyugodtan felejtsd el az 50ezres kategóriát. Teljesen felesleges pénzkidobás.Jó keresgélést!

2012. márc. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm kedves utolsó a részletes és tartalmas véleményt :) Sokat segítettél:)
2012. márc. 14. 16:58
 18/19 anonim válasza:

Inkább a feleannyiba kerülő Steelseries Siberia v2. ;)

Hallgattam drágább fejhallgatókat, de csak "nyomozzák" az SS v2 teljesítményét!

2012. júl. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Szerintem a legjobb füles a Sennheiser PXC 350.

- kiváló, élő, határozott, részletes de lágy hangzás

- nagyon kényelmes órákon át is, sose fájt benne a fülem

- kifejezetten utcai-an néz ki, de mégis egyszerüen, nem látszik rajta az hogy 60000-be kerül

- zajszűrő (ez elég jo bkv-n bár idővel gyengül a zajszürő mikrofonja de a fejhallgató hangminősége változatlan megmaradt 2 évig is, tom mert most vettem egy újat amíg még lehet kapni)

- a kábel 1 évig bírta forrasztás nélkül, ami elég nagy szó, a többi fejhallgató 3 hónapjához képest


egyetlen hátrány az hogy a zajszűrő nélkül nem olyan dinamikus és erős, élethú a hangzása, ahhoz pedig 2 elem kell


A PXC 450-nél már elrontották a hangzást szerintem a beépitett mélyhanggal, és az már nem olyan utcai mert a szürke metálos szín nagyon feltünővé teszi a fejhallgatót. Ráadásúl búgott a fülembe annak a zajszűrője, olyan flesselést okozva mintha belenne dugulva a fülem.

2012. aug. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!