Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szólógitárerősítő elbírna egy...

Szólógitárerősítő elbírna egy basszusgitárt clean csatornán?

Figyelt kérdés
Egy 60W-os behringer gmx 210 v-tone erõsítõrõl van szó. Egy basszusgitárt kéne cleanbe a gitárbemenetre, egy szólógitárt erõsítõszimulátoron keresztül az erõsítõ aux bementébe és egy mikrofont a pedál aux bemenetére. Megfelelõ hangerõszabályozás mellet csak bírja.. elõre is kössz!
2012. márc. 8. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Elbírja nagy külömbség nincs a 2 gitár között
2012. márc. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hangszóró nem fogja.

Egyáltalán nem hasonlít a két hangszer egymásra.

2012. márc. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

kössz a válaszokat! :D annyit még hozzátennék hogy az effekt pedálon van basszus gitár szimulátor, kipróbáltam, teljesen olyan hangja van szólógitárral mint egy basszus gitárnak és azt bírta emberi hangerőn. nem tudom hogy mennyi különbség van egy ilyen effekt és egy igazi basszgitár között...

szerintetek (most hogy ezt elmondtam) van rá esély hogy túléli?

2012. márc. 8. 16:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs.

Egy valódi basszusgitárnak sokkal nagyobb dinamikája van, mint egy ilyen szimulált marhaságnak.

Arról nem is beszélve, hogy komolyan 3 hangszert szeretnél egy erősítőre rákötni?

Abból semmi értelmes nem fog ám kijönni, remélem tisztában vagy vele.

2012. márc. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, akkor ezt kihagyom! Kössz a segítséget!

Tudom hogy nem sok használható dolog lenne belõle....a pillanatnyi szükség szülte ezt a helyzetet..

2012. márc. 9. 07:27
 6/6 anonim válasza:
A probléma az, hogy a basszusgitár és a szólógitár teljesen más hangfrekvenciákat ad le, és erre vannak méretezve az erősítők, valamint az átalakítók is. Elbírni ha el is bírná, nem szólna úgy, ahogy kellene. Valamint 3 bemenet egy erősítőn az olyan, mint 3 kuki egy lyukban :)
2012. ápr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!