Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szobámba kellenének hangszórók...

Szobámba kellenének hangszórók vagy sub-ok de melyik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nézegettem a minap hangszórókat,subokat,erősítőket,kondikat,adatokat stb.

És lenne pár számomra még homályos dolog.

A szobámban szeretném rendesen hallani (:D) a dolgokat.

Pl néztem ezt

[link]

Igaz ez speciel kocsiba való és ott gondolom csak ilyen "diudisum" :D zenéket hallgatnak.Na de én szobába szeretném tehát én nem csak dübörgős zenéket nyomatnám hanem :disco,remix,sima,pop,népdal(na jó ez csak vicc volt)tehát ezért nekem kéne? mély/magas/középnyomó? akkor megint változik a helyzet.Na ha ez fen áll akkor néztem ilyet

[link]

nekem viszonylag tetszetős a kicsike és mivel elektroteknikát tanulok így lehetséges hogy összetudnék rakni hozzá egy erősítőt na de tudom hogy ez nem egy könnyű dolog főleg úgy hogy kezdő vagyok a hangteknikában,vannak már tapasztalataim de nem ilyenek(feszültség sokszorozó, kisebb eszközök javítása,alapvető modulokat építettem(KIT),bontottam,kondenzátor robbantgatás xP stb

na visszatérve erősítő nekem itt milyen kellene tegyük fel 120W 40W közép 40W mély 40W magas nyomó akkor elég lenne 3 kimenetes ÖSSz:120W erősítő de elvileg számolnom kell a nagyobb teljesítménnyel ami persze csak 1 pillanatra van akkor kellene mondjuk 150W -200W na és akkor itt szóba jöhet a puffer kondi mert azzal jobb hangzás érhető el , vagy ahogy máshol olvastam az csak 400W-500W felett kell?

Akkor ha megvan a hangszóró 120W erősítő 150W-200W és esetleg megépíthetem (rajz+ha van vélemény mit csináljak mit ne)mindenképpen építeni szeretném hogy hagy tanuljak meg hagy bénázzak akkor hangszóró+erősítő vagy SUBláda+erősítő szobai felhasználásra.Mellesleg kell e nekem zenélésre 120W mert nézegettem a boltok online kirakatait 2x30W=30kHUF WTF? akkor lehet hogy túlméretezek?Rádás ezek profi hangszórók.

[link]

Akkor főbb kérdések?Szoba felhasználásra melyik célszerűbb? SUB VS mély/közép/magas nyomó vagy hangszóró és akkor belőlük milyen teljesítményű kellene nekem rádás erősítőt a szebb hangzásért torzmentességért.

Ha tudsz segíts!Linkelj kérlek.

Válaszodat előre is köszönöm.Bocs a rengeteg helyesírás hibájért.


2012. márc. 17. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:
2012. márc. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tisztelt Napter, esetleg van valamilyen tapasztalata ? :) szívesen elolvasnám.Köszönöm gyors válaszát.
2012. márc. 18. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!