Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen kábel kell ahhoz, hogy...

Milyen kábel kell ahhoz, hogy a kazettás videókamerát rá tudjam kötni a számítógépre?

Figyelt kérdés
Hol lehet ilyet kapni és mennyiért?
2009. jún. 12. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen kazetta? MiniDV? (Ez a legelterjedtebb.)


Akkor FireWire kábel kell hozzá. Másik neve IEE-1394, a Sony pedig iLink-nek hívja. Ez mind ugyanaz. A kamera oldalán mini, a PC oldalán/hátulján nagy, a Notebook oldalán megint mini a csatlakozóaljzat mérete. (Már ha van a PC-ben, meg a NoteBook-on ilyen. Ha nincs, akkor a PC-be egy PCI-os bővítőkártya kell, a NoteBook-ba több megoldás is elképzelhető.)

2009. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor utánanézek. Nem tudom mi a neve, olyan kis kazetta, amit ilyen adapterkazettába kellett tenni hogy a videólejátszóba betehessem. Hű, látszik mennyire értek hozzá... :))
2009. jún. 12. 12:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megint én...

Ha adapterrel tudod betenni egy VHS/SVHS asztali videóba, akkor az nem a MiniDV, hanem a VHS-C nevű minikazetta. Mivel az a rendszer még teljesen analóg, nem tudod közvetlenül bedugni a PC-be, kell hozzá egy digitalizáló kártya, vagy van USB-be dugható eszköz is ilyen, ami elvégzi az analóg jel digitálissá alakítását. (Egyes PC-tuner kártyák is tudják, ha van rajtuk külső analóg bemenet. S-videó vagy Kompozit jel megy ilyenkor be. AZ S-videóhoz saját kábel kell (4 pici pöcök van a csatlakozójában, mini-DIN a neve, de így kevesen ismerik). A kompozit jelhez egy sima RCA kábel elég. (Az meg hasonló, mint ami a HiFi-kben hátul viszi át az analóg jeleket/piros+fehér v. piros+fekete/, csak itt elég egy szál, nem kell kettő, és a színe ált. sárga.)

2009. jún. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Sejtettem, hogy nem lesz ez olyan egyszerű... Árban vajon mennyire jön ki, ha mindent beszerzek hozzá? Érdemes bajlódni vele, vagy ha 20-30 ezerért kapok digitális videokamerát, akkor jobban járok azzal?
2009. jún. 13. 09:54
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha jóminőségü a kamera /pl. nekem egy 11 éves Panasonic van/. és semmi gond vele, tehét jóminőségű videot csinál, akkor IGENIS érdemes!!! Egy tv-tuner kártya ára 15-20000 forint. Hiába veszel digitálist, semmire sem jók. 2 kollégámnak is Samsung volt-van. Az egyik már a másodikat nyövi, mert tönkrement a fókusz része. Csa azért vett másdszorra is iet, hogy az akku ne menjen kárba.Tehát nem megbizhatók. Az én 11 éves kamerám ma is kifogástalan, pedig volt-van használva bőven.

Ja, és a mini dv-t is csak valós idővel tudod gépre másolni. Arról nem is beszélve, hogy a kártyával tudsz felvenni a tv-ről is, meg rádió is van benne.

Bocs ha kicsit hosszabb voltam, remélem tudtam segíteni.

2009. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

No igen. A kérdés a minőség. Egy jó minőségű régi kamera képe kisebb felbontású ugyan, mint egy modern mai kameráé, de optikailag mégis az tud többet. Én 20-30 ezres kamerát nem vennék. (Ez persze lehetőségek függvénye, de a 100-200 közötti tartományban már vannak tűrhetők, a Panasonicot, mint választást én is támogatom két ilyen gyártmányú kamerám is volt, mindkettővel elégedett voltam.)


Ha a TV-tuner kártyát választod, az elsősorban arra van, hogy TV-t nézz a PC-n, és esetleg rögzítsd is az analóg adást. (Még pár évig, amíg van olyan.) Ha innen nézem az analóg bemenet egy ilyen kártyán szinte ingyen van, "ajándék". Viszont a jó kártya ára (ami segíti a PC processzorát a tömörítésben is), megint nem a legolcsóbb, hanem inkább néhány 10-es. (Amit 10-15 eFt árban kapsz, azokon a tömörítést a PC processzora végzi, tehát azon múlik a siker, milyen erős a PC-d?)

2009. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!