Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az igaz, hogy hdmi kábeleknél...

Az igaz, hogy hdmi kábeleknél nincs minőségbeli eltérés? (a "digitálissága" miatt)

Figyelt kérdés

2012. ápr. 4. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nem igaz! Függ a hossztól, s leginkább függ a fölhasznált anyagoktól. Azért van árbéli különbség is, mert van minőségbeli különbség is, s ebből következik az, hogy emiatt van teljesítménybeli különbség is. Pl. aranyazott-e a csatlakozó stb. Én a 130-as plazmámnál már látom a különbséget egy olcsóbb s egy drágább kábel között. Tehát ha analóg, ha digitális a jel, jelveszteség mindkét esetben van, ami minőségromláshoz vezet.
2012. ápr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző hülyeséget beszél, max bemagyarázza magának, hogy látja a különbséget.


Egy HDMI kábel, mivel digitális jelet továbbít (0-kat és 1-eket) ezért vagy van kép, vagy nincs kép.

Minőség ugyanaz.

Ha nem aranyozott az sem gáz, ha 200 méteres az sem gáz, ha márkátlan 1000 forintos az sem gáz.


De legyen az, hogy neki van igaza, és tényleg van minőségbeli eltérés (de egyértelműen nincs), alig észrevehető, nem éri meg azért mondjuk +5-öt kiadni egy kábelért.

2012. ápr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

=))) Igen, az aranyozott az csak a fémkereskedőknek van. Egyszerűen buknak rá, vannak ilyen myvipes képek is, aranyozott HDMI kábel a nyakban meg kard a kézben. A 600 forintos van nekünk, többségnek, mert mi tudjuk, hogy nem minden szarka farka...

200 méter? Ember! 30 méter fölé már nem mennek a gyárak, mert nagy a veszteség. A 15 méterest már ajánlatos erősítővel,repeaterrel használni, s ha már itt tartunk az is egy baromság, mert ugye az egyesek meg a nullák kilométerek után is egyesek és nullák maradnak...

Júúúúúúúúúúúúúúúúúj! A kérdező azért van hogy kérdezzen, a válaszoló meg ha kételkedik a másik válaszoló szavában s érdekli is a válasz, akkor bizony nála jogosan lehet mondani, hogy GOOOOOOGLE!

2012. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaaaaj, s a "vagy van vagy nincs kép" kimaradt. Lehet pillanatnyi sokkhatás miatt. Jóember, =) egy adathalmazt ha lebontunk binárisra, akkor ott több 0 és 1-es van, abból elveszhet pár, attól még van kép, csak nem teljes mértékben hű a feladott csomag az érkezett csomaghoz.
2012. ápr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. A 200 métert csak úgy írtam, egy teljesen random szám, nem gondoltam komolyan.

2. Szarul tudod, de ez engem nem zavar, semmi különbség, de ha gondolod leállhatsz velem veszekedni és 100 mondatos mondatokat írhatsz, úgy sem nézek már ide vissza.

2012. ápr. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

=))) Előre elnézést a primitívségemért, de a "100 mondatos mondaton" annyira besírtam, hogy nem hagyhattam csak így, muszáj volt kiemelnem.

Előbbi meg elszomorít. Pedig a legjobb vitapartner voltál. "Igen. Nem! DE igen. Nem s nem érdekel, papapapapapa"

2012. ápr. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!