Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Most a patron a hibás vagy a...

Most a patron a hibás vagy a nyomtató?

Figyelt kérdés
Hp F4210 es nyomtatóm van. És úgy néz ki a fekete patronom beszáradt. azt jelzi hogy szinte tele van de nem nyomtat csak úgy csinál és kidob egy üres lapot.. a színesbe alig van nagyon haloványan nyomtat. Arra kennék kíváncsi hogy ha veszek bele új patront fog működni a nyomtatóm? mert kivettem a feketét megnézni és azóta azt írja hogy patron hiba.. nem akarok fölöslegesen venni 8 ezerért 2 patront.. most akkor valószínű hogy a nyomtatóm is tönkrement vagy csak a patron miatt írja ki hogy hiba mert érzékeli hogy beszáradt ?
2012. ápr. 6. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:

"8 ezerért 2 patront"

Ne is vegyél. Ennyi pénzért új nyomtatót kapsz, ami négy patronos legalább, tehát színenként tudod cserélni. Az "egybe színes" patron hátránya, ha a három szín közül az egyik kifogy, akkor az már kuka, hiába van tele a többi...

És tényleg kapsz ennyi pénzért már nyomtatót.

2012. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beszáradt nyomtatót kimosni szinte képtelenség. A fúvókai annyira aprók, hogy a tiszta víz az darabos hozzá. Ha megmenteni szeretnéd, vidd el szervizbe, ott talán meg tudják menteni, és fel is tudják tölteni. Egy komplett patroncsere annyiba kerül, mint egy új nyomtató, patronnal együtt. És nem is biztos, hogy elindul...
2012. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor segítenétek ? új nyomtatóba hogy melyiket érdemes megvenni ? mert én 8000 ért nem találtam még nyomtatót...
2012. ápr. 6. 15:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha új nyomtatót akarsz akkor Epsont vegyél mert azok jó nyomtatók és a többségébe színenként tudsz bele patront venni akár 1-2 ezerért ami nem sok érte.

Lehet beszáradt a patron de ha meg akarsz győződni róla vedd ki a patront ott az alján ami van fém azt húzd végig egy papírlapon ahol a festék kijön így ha végighúzod és elég tömény cuccot hagy maga után ahol láthatod a 3 színt akkor tuti hogy nem patron hiba. Persze az is lehet hogy az érzékelő lappal van gond ott fogsz egy papírzsepid picit leöntöd alkohollal akár arcszesszel végig tisztítód hogy a zsírók meg egyéb szennyeződések le jöjjenek majd száraz zsepivel végig törlöd és vissza teszed. Az alját ahol a festék jön azt is töröld le ha átment a "vizsgán" amit korábban írtam. Ha ezek így rendben vannak lehet a nyomtatóba ment el a patron érzékelő, és nagyon már nem érdemes a szerelésre költeni sem mert tényleg újat kapsz érte. Én azt mondom hogy olyan 10-12 ezerért amiket látsz nyomtatókat érdemes megvenni.

2012. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért próbáld ezt meg:

Ablaktisztítót cseppentesz egy papírzsepire és annak érinted a nyomtatófejet a patronon.(Csak a nyomtató "fuvókáit")

Párszor nekiérinted és megjelenik a tinta, amennyiben beszáradt.Ha már megindult a tinta, akkor a száraz papírzsepinek érinted és szárazra itatod.Mehet vissza a nyomtatóba!

Esetleg töltheted is a patronokat, hogy ne kelljen először újat venned!

Azt meg lehet úgy oldani, hogy veszel egy utántöltő tintát és egy apró lyukat fúrsz a patron tetejére.Injekciós tűvel töltesz bele megfelelő mennyiségű tintát és leragasztod a lyukat légmentesen.

Ezzel kb 4-5 ször lehet tölteni.

27 ml-es tinta volt feketében kb 600.-, ami nekem a canonba 2-3 töltésre elég.

Egy 13ml patron meg 6000.- fölött van már.

2012. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!