Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha veszek egy gitárt, milyen...

Ha veszek egy gitárt, milyen tulajdonságait nézzem? Mitől jó egy gitár?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 10. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos itt is fennál az esetek 90%-ban a tény, hogy minél drágább, annál jobb. Egyébként nem írtad, hogy milyen gitárt akarsz - solo, akusztikus, basser...


Ha még sosem vásároltál és nincs a közeledben olyan, aki segítene, kérdezd az eladót, vagy gitáros fórumokat.

Amúgy a legfontosabb az, hogy határozd meg, mire is kell neked. Mert ha például csak tanulsz, akkor tökéletesen jó lesz egy Bullet Strat is, míg ha felvágni, menőzni szeretnél egy vadállat géppel, akkor például a Gibson a te márkád :).


Szóval kérlek pontosítsd az igényeidet.

2012. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

bocs, elektromos gitárt szeretnék. Igazából tanulás céljából kellene.


Gibson tökéletes lenne, de akár egész életem alatt gyűjthetnék rá, akkor sem lenne meg. :(

2012. ápr. 10. 17:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Mennyi pénzt akarsz rászánni?

Ha valami nagyon minimális pénz, akkor nem azt kell nézni, hogy jó legyen, hanem hogy ne legyen nagyon szar...

Egyenes nyak, ne recsegjen, bundok ne legyenek nagyon szarul berakva/szétkopva, pickup ne gerjedje, kulcsok tartsanak, tremoló meg lehetőleg ne is legyen rajta.

2012. ápr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így viszont egy Bullet Strat-ot javasolnék. Én is azon tanultam, haverom is. Később meg jöhet egy komolyabb gitár.


Ezt megkapod használtan 13-18 ezerért, újonnan pedig kb 20-25 körül. Tökéletesen alkalmas a kezdéshez.

2012. ápr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért írtam konkrét gitárt itt, mert abelélő, kezdő szinten nem igen lehet válogatni, meg nicns is értelme, hiszen nem koncertre való gitárok ezek, meg nem olyanok, amiket az ember hosszú évekig használna. Az a kategória 60-70 ezer ft kb. - de inkább 100 fölött.
2012. ápr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy Cort X1-hez mit szóltok?
2012. ápr. 10. 17:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pont egy olyan határnál vagy, hogy ennyi erővel +10000-15000 ft-ért inkább vegyél egy megbízható Ibanezt - mondjuk. Mert amennyi az általad kinézett gitár, az gyakorlónak drága, hosszútávra meg nem igen éri meg...
2012. ápr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én nézegettem ibanezt, de ennél csak drágábban találtam :(
2012. ápr. 10. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!