SAL BX 1065 egycsatornás erősítő bekötése pchez?

Figyelt kérdés
valaki segiten h hogy kössem be mert netről rendeltem az erősitőt és nem nagyon tudok a hátulján lévő röviditésekből kimenni. és hogy a pc molex dugóján melyk 12 volt és melyk a plussz és minusz.

#sál #BX 1065 egycsatornás erősítő
2012. ápr. 12. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Sárga-> +12 Volt

Piros-> + 5 Volt

Feketé(k)-> "-"

2012. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 cipi8 ***** válasza:

Nem igazán PC-tápra tervezték őket már az áram erősség miatt sem és a teljesítmény nem lesz csak töredéke az eredetinek, egyszer kipróbáltam én is és még furcsa zajokat is lehetett hallani! Majd egy 12Ah 12V-os szünetmentesre rákötöttem úgy hogy közben töltött de nem volt rajta burkolat úgy már jóval nagyobb volt a teljesítmény is és a zajok is megszűntek! De én csak kb. pár óráig használtam így csupán tesztelés céljából mert javításra volt nálam!


Az igazság az hogy sokan ezt a PC - autós erősítő dolgot egy akksi töltővel és kocsi akkumulátorral szokták megoldani! Ugyanis az akksit az erősítő hamar leszívja töltés nélkül, a töltő meg sokszor főleg a gagyibbak 2-3 Amperrel és 13-14 Volttal töltenek! Ezért kell egy akksi ami tulajdonképpen szűrőként viselkedik és folyamatosan tudja biztosítani a 12 Voltot és a megfelelő Ampert.


A rákötésnél az RCA bemenetre kell kötni a hangkártya kimenő jelét egy Jack RCA kábellal, az áramot meg az +UV és Remote csatlakozásokra kell tenni az akksi pozitívját (+), a GND vagy Ground (test) csatlakozásra meg a negatívot (-) kell kötni! Bár ez az akssis megoldás szerintem elég szarul néz ki egy szobában a többiről nem is beszélve!


De miért nem egy sima asztali erősítőt vettél e helyett, ez csak mélynyomókhoz való!

2012. ápr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 cipi8 ***** válasza:
Mekkora barom vagyok! Remélem még nem vitted be a szobádba a kocsi aksit meg a töltőt!!!! Azt elfelejtettem mondani hogy az autós akksikat CSAK NYÍLT VAGY JÓL SZELLŐZŐ HELYISÉGBEN LEHET TÖLTENI UGYANIS A TÖLTÉS SORÁN ROBBANÉKONY DURRANÓ (HIDROGÉN) GÁZ KELETKEZIK! AMELY RENDKÍVÜL KÖNNYEN ROBBAN AZ AKSIVAL EGYÜTT ÉS KOMOLY MARADANDÓ ÉGÉSI SÉRÜLÉSEKET OKOZ!
2012. ápr. 16. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!