Van egy 6 ohmos,80 wattos hifim, amire rá van kötve kéttő, egyenként 75 wattos 4 ohmos 3 utas hangfal. Mennyire bírja vajon ez az öszeállítás a strapát, mondjuk egy házibulit?

Figyelt kérdés
főleg amiatt aggódok hogy a erősítő nagyobb ohmos mint a hangfal
2009. jún. 18. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy van rákötve a két hangfal? Sorban vagy párhuzamosan? Mert nem mindegy.

Ha sorba van kötve a 2 hangfal akkor nem lesz semmi gond mert 2x4 Ohm sorbajötve 8 Ohm lesz, nem terheli túl az erősítőt.

Ha viszont párhuzamosan van kötve akkor 2 Ohm és elég szépen túlterheli az erősítőt, ami ettől tönkre is mehet főleg ha nagyobb hangerővel hallgatod.

2009. jún. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, csatlakozom az előttem szólóhoz + egy kérdés: mekkora házibuli? Egy lakásban, kisebb helyen oké, de 80 W azért nem egy túl nagy teljesítméány. Nézd pl. tömblakásban azt mondom oké ..., na de csak mert 2 x 75 W-os hangfalat kötsz rá, nem fog ám az erősítőd többet tudni, igaz baja se lesz, ha nem viszed le nagyon az Ohm számot.
2009. jún. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Eddig párhuzamosan volt bekötve, de most megcsináltam sorosba, szal most csak a Left szól.

Más megoldás nincs rá? (mivelhogy így nem stereo) Gondolok iylenre hogy ellenállás kicserélése a erősítőbe vagy plusz ellenállás hozzátoldása a hangfalhoz valahogy? Ezek kivitelezhetőek e?

2009. jún. 19. 09:27
 4/7 A kérdező kommentje:
Jah és amúgy nem oylan nagy egész kertes házibuli, hanem csak kb egy szoba. Volt már azért, hogy feltekertem a hangerőt és úgy tűnt hogy elég lesz:)
2009. jún. 19. 09:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem olyan egyszerű hogy csak bekötsz egy ellenállást és kész.

Ha csatornánként kötsz a 6 Ohmos erősítőre 4 Ohmos hangfalat azt ki fogja bírni, ha nem teljes hangerőn járatod órákon keresztül. Azt figyeld, hogy mennyire melegszik az erősítő, ha már 50-60 fok a hűtőborda akkor kicsit vedd lentebb a hangerőt.

2009. jún. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A hűtőbordát nem tudom hogy mennyire melegszik fel, mert azt eddig nem találtam benne (ez egy hifi, nem külön erősítő), de a tekercsnek a hőmérsékletét szoktam méregetni (sima hőmérőt ráteszek) és az viszont fel szokott menni 45 celsius fokra, még akkor is ha nem megy zene és hangfal sincs rákötve, csak be van kapcsolva. Ez baj hogy így felmelegszik?

Hány celsius foknál áll fenn a veszély hogy leég vagy akármi baja lesz?

2009. jún. 19. 22:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Az erősítő és a hangfal teljesítmény adata csak a rendszer mennyiségi számításakor fontosak, az elérendő hangerő szempontjából a hangnyomás adat lényegesen többet jelent.
2010. febr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!