Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Akadó hang, kép, egér, és...

Akadó hang, kép, egér, és magas cpu használat?

Figyelt kérdés

Úgy 1 hónapja vettem észre hogy filmnézés közben berobotosodott a hang, mintha lassított felvételt néznék , de ez nem tartott sokáig ezért nem foglalkoztam vele .Aztán tegnap már annyira akadt, hogy szétszereltem a gépet és kiporoltam hátha hamar túlmelegszik. Bekapcsoltam elindítottam egy játékot és játszhatatlanul akadni kezdett. Azóta ezt csinálja, a cpu használat 90% felett,a hang még mindig laggol, viszont a cpu hőfoka 75°C.Lefuttattam egy víruskeresést is avasttal de semmi javulás. Fogalmam sincs mit lehet ezzel csinálni a szervízt utolsó lehetőségnek tervezem. a konfigom:


CPU Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz

GPU NVIDIA GeForce 8600 GT 512MB

Alaplap Broadwater-6A79LM4CC-00

OS Windows Xp sp3



2012. ápr. 19. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erőforrás-figyelőben megtudod nézni, hogy melyik az a kis tetű, amelyik ennyire leterheli. Egyébként egyéni vélemény, nem kell, hogy megfogadd... A helyedben én tolnék a c-re egy formatot, s bátran föltenném a win7-et. Csak előnyöd származhat belőle, már a 64bites rendszer miatt is.
2012. ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Willcho válasza:

Csak feltételezem hogy a "c" meghajtón "nincs elég szabad hely" a töredezettségmentesítéshez, amit a windows "valamilyen szinten" minden leállításnál elvégez.

Ha így van, fájlokat kell törölnöd a "c"-ről, (dokumentumok, lomtár,prefect, stb.).

Ha megvan a 15% szabad terület akkor manuálisan töredezettségmentesíteni.

Esetleg :JetClean Pro

2012. ápr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Willcho válasza:
Lehet hogy a chipset driver újratelepítése is segít, ha nincs tele a meghajtód.
2012. ápr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2 parcellán 50-50 giga szabad hely van összesen 250 gigából
2012. ápr. 20. 09:40
 5/11 gepzene ***** válasza:
CPU hőmérséklet mennyit üt, mikor történik a dolog?
2012. ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha nem megy semmi akkor 65-68 kozott van, ha elinditok akar egy videot is felkuszik 75re is de volt mar 83 is

ezeket a Core Temp nevu programmal mertem

2012. ápr. 21. 14:35
 7/11 gepzene ***** válasza:
Az eléggé bitang sok. Hűtő portalanítás és hővezető paszta cseréje után pöpec kell legyen.
2012. ápr. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A túlmelegedés nem okoz állandó 90% feletti processzorhasználatot. Egy portalanítás + újrapasztázás még nem fogja megoldani a gondját. Könyörgöm, indítsd el az erőforrás figyelőt, s nézd meg, hogy miből adódik össze az a 90% feletti processzorhasználat.
2012. ápr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 gepzene ***** válasza:
Hogy ne lehetne terhelt? Ha Intel, akkor lassít keményen, amikor melege van, úgy meg könnyű fullon terhelni.
2012. ápr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy közvetlen a bekapcsolás után annyira meleg legyen, hogy egy a konfigon feltételezem vígan futó játék élvezhetetlenné váljon, ahhoz már-már állnia kell a ventilátornak.

Pasztázd be meg tisztítsd ki, s mondd el légyszi, hogy segített-e, mert most már engem is rohadtul érdekel a dolog.

2012. ápr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!