Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért tartott 20 évig eljutni...

Miért tartott 20 évig eljutni viszonylag magas szintre angolból folyamatos tanulás és használat mellett?

Figyelt kérdés

I started learning English around the age of 6. I learned through elementary school, and high school, I've always been very interested in listening and reading material in English (especially computer games). Right now, at my work I'm also using English every day. Still, only now I'm beginning to feel the language as my own. I can read text and watch films so naturally without realizing that I'm reading in English. Why does it take so long to learn a foreign language on a relatively high level? A child can speak his mother tongue quite well after a few years, why studying is so ineffective and slow? Or it's just me?


Kínáncsi vagyok a ti tapasztalataitokra angol tanulás terén, nektek meddig tartott, mennyire volt nehéz mélységébe menni a nyelvnek.


2011. máj. 27. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:

én 8 éves koromtól tanultam, elég jó voltam belőle bár nem fektettem bele túl sok energiát.aztán gimi elején kezdtem jobban tanulni gimi végére simán letettem már a középfokút és folyékonyan beszéltem is.én azt mondom hogy pár év alatt nagyon magas szintre el lehet jutni, pláne ha az ember napi szinten gyakrolja. persze gyerekként könnyebb nyelvet tanulni, de szerintem ha az adott nyelven nézel tv-t hallgatsz rádiót, olvasol újságot, ill az adott országban élsz akkor gyorsan ráragad az emberre pláne ha egy kicsit tanulja is.

én most tanulom a 3. idegennyelvet és hamarosan abban az országban is fogok élni, kíváncsi vagyok mennyi idő lesz míg folyékonyan felsőfokon beszélek.

2011. máj. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én 6. éve tanulok angolt, 2 éve kéttannyelvűs vagyok. Heti 16 órában tanulok angolt (beleértve a törit, fizikát, föcit + heti 2 órám van anyanyelvi tanárral). Nem okoz nehézséget megnézni egy filmet angolul vagy lefordítani egy szöveget. 2 év múlva meglesz a felsőfokúm :D
2011. máj. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
It's all about the age. A child's brain - like a sponge - absorbs all information it gets. And don't forget the continous feedback as the kid talks to their mum and she keeps replying - this is how a baby picks up their first expressions and carries on learning. You can reach the same level of knowledge if you move to a native milieu for quite a long time. The only thing you cannot get is the perfect accent. You can have a pretty good one, but never a perfect one - but it's about biology and anatomy, and I do not intend to make you feel bored. :)
2011. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én kb. 5 évig tanultam felnőttként, de nem folyamatosan hanem megszakításokkal, nagyobb részben egyedül, kisebb részben tanfolyamon. Felsőfokú nyelvvizsgám van, de szerintem sose fogok igazán jól megtanulni (persze megértek mindent csak nem tudom úgy kifejezni magam, mint magyarul), csak akkor ha egész nap használnám, vagy legalább minden nap valamennyit, de ez nem valószínű, így jól megvagyok a jelegi szintemmel.
2011. máj. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A felsőfokú már 10 éve megvan, de visszatekintve az is a felszín kapargatásának tűnik. Elképesztő, milyen könnyű alapszintre eljutni angolul és milyen nehéz kvázi natív szintre fejleszteni.
2011. máj. 28. 00:53
 6/9 Vree ***** válasza:
57%

Nincs ebben semmi különös. Anyanyelvi szintre jutni egy idegen nyelvből olyan nehézségű feladat hogy néha kétségbe is vonom hogy lehetséges-e.


Mellesleg, tévedés azt mondani hogy egy gyerek pár év után tökéletesen beszéli az anyanyelvét. A kisgyerek ugyanolyan szinten van mint egy kezdő nyelvtanuló - nekem pl. élénk emlékem gyerekkoromból a kettős mássalhangzók megtanulása ("meggyel" az nem "meg" és "gyel"). Az az anyanyelv amivel bírsz az az egész életeden át tartó tanulás eredménye.


Az igaz hogy egyes nyelveknek, lásd angol, az alapjait könnyebb lefektetni. De anyanyelvi szintre eljutni, egy egy szónak az összes jelentését és árnyalatát tudni használni, eléggé ismerni a tájszólásokat, a szlengeket, a népszerű szófordulatokat, az minden nyelven egyforma nehéz.


(Lomb Kató (akit ajánlok olvasára mindenkinek) mondta egyszer hogy a legelterjedtebb nyelv a világon a rosszul beszélt angol. Való igaz, hogy ebben a nyelvben könnyebb a kezdő szintet meghódítani, de ez messze van attól, hogy második anyanyelved legyen.)

2011. máj. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

'a legelterjedtebb nyelv a világon a rosszul beszélt angol' -ez tetszik

Ugyanakkor normál működéshez, hogy pl. dolgozni tudjon az ember nem kell tökéletesen beszélni, egy felsőfokú, de igazából szerintem egy erős középszint is elég, azt meg egy-két év alatt el lehet sajátítani. Arra, hogy a részletekben kutakodjon, ha csak nem nyelvész valaki vagy műfordító sem ideje sem szüksége az embernek.

2011. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A child can speak his mother tongue quite well after a few years"


Mondjuk napi 8 óra intenzív nyelvtanulás szorozva 10 évvel, az 29 ezer munkaóra. És a 10 éves gyerekről beszélünk, aki még nem beszél túl magas színvonalon.


A felsőfokú nyelvtudáshoz ajánlott munkabefektetés felnőtteknél (tanfolyamon) kb. 1000 óra. Ebből látszik, hogy az a módszer, amivel a gyerek tanulja az anyanyelvét, rendkívül alacsony hatékonyságú. Csak hát az egyetlen lehetséges módszer, mert egy 2 éves gyereknek nincs anyanyelve, meg semmilyen más tudás sincs a fejében, ezért nem lehet beiratni egy nyelvtanfolyamra.


"A felsőfokú már 10 éve megvan, de visszatekintve az is a felszín kapargatásának tűnik."


Mert az is. Felsőfokú nyelvvizsgát 10-20 ezres szókinccsel meg lehet szerezni, de egy művelt angolnak van vagy 50-60 ezres (passzív) szókincse. Tehát a C1 szint egy művelt angol angoltudásához képest az út harmada sincs.


A B2 (középfokú) nyelvvizsgához kb. 5000 szó kell, a B1 (alapfokú) nyelvvizsgához kb. 2-3 ezer szó. Alacsony szinten nagyon sűrűn következnek egymásra a fokozatok.


Az első 2-3 ezer szóval (amit néhány hónap megtanulni) az ember mindig találkozik, mert ez a tévéhírek, napilapcikkek alapszókincse. Középfokig könnyen és gyorsan el lehet jutni. Ezután viszont már nagy erőfeszítésbe kerül a továbbfejlődés. Aki pl. nem olvas, annak nem fejlődik a szókincse. Nyilván az átlagos angol gyári munkásnak, aki azt írja, hogy "denile" és "definately" meg "miniscule", szintén nincs túl nagy szókincse. És az átlagos angol munkás ugyanúgy nem fog Sterne-t olvasni, ahogy egy átlagos magyar munkás sem olvas Vörösmartyt.

2011. máj. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

01:54


"Anyanyelvi szintre jutni egy idegen nyelvből olyan nehézségű feladat hogy néha kétségbe is vonom hogy lehetséges-e."


Természetesen lehetséges. Vannak ismerőseim, akik jobban beszélnek magyarul a legtöbb magyarnál, mert szeretnek olvasni, ennek megfelelően választékos a szókincsük, pontosan fejezik ki magukat, költői képeket, idézeteket, szállóigéket tudnak alkalmazni, amire az átlagos, nem olvasó, primitív emberkék nem képesek.

2011. máj. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!