Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Router vásárláskor mire kell...

Router vásárláskor mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Milyen márkát vagyek? (én TP linkre, vagy cisco-ra gondoltam de más javaslatot is várok) esetleg nagy baj ha nem 15000ft-os routert veszek?

2012. ápr. 21. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nem nagy baj!

tp-linket ajánlom!

2012. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 cipi8 ***** válasza:

A TP-LINK és a D-LINK szerintem a két legjobban megbízható gyártó, van ugyan sok más gyártó is de ezek a legelterjedtebbek! Van sok olyan neve nincs márka is amely működik meg minden de az antenna jele már egy vasbeton födém már komoly akadályt jelent!


Nekem TP-LINK TL-WR740N típusú 150 MBPS -os Wifis routerem van és abszolút megbízható, jó minőségű, erős antennával rendelkező cuccom van. Szép kis lapos formája van nem mint egy tégla, egyszerű a telepítése is és az ár/érték aránya szerintem verhetetlen 3800-Ft-ól kapható plusz 1000Ft kiszállítással. 5 év garancia van rá, ja az antenna még kültéren is olyan 30-35 m-re is elsugároz.


[link]

2012. ápr. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni, hogy vezetékes netet osztanék meg. 2 fajta TP-link között mi lehet a külömbség?
2012. ápr. 22. 10:58
 4/12 cipi8 ***** válasza:
De melyik két fajtára gondolsz?
2012. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Figyelj a Wi-Fi sebességére (legjob 300 Mb/s), a LAN sebességére (ha lehet, legyen gigabites), ezek a gépek közötti gyors sebességhez kellenek inkább, de ha gyors fajta az internet, akkor ahhoz is kell. Azon kívül hány antennája van, minél több a jó. Hatótávolság. Én a TP-Linket ajánlom, ha nem sajnálod érte a 16 000-et, akkor a 1043 ND-t.
2012. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 P.O.C. ***** válasza:

Nem muszáj azt 16-ért venni:

[link]


Amúgy én is azt ajánlom. A legjobb ár/érték arányú gigabites router a piacon.

Nekem is ilyen van. OpenWrt firmware -vel használom ami rengeteg okosságot tud, pl torrentezés.

Persze alap firmware -el is elég nagy tudású és stabil. :)

2012. ápr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Már mondtam hogy nem wifiset veszek, de azért köszönöm.

Én úgy gondoltam hogy van 2 más más típusú tp link de mind2 egy árban van.

2012. ápr. 23. 00:59
 8/12 P.O.C. ***** válasza:

Hülyeség sima vezetékes router -t venni.


1. Kicsi az árkülönbség Wi-Fi -s és nem Wi-Fi -s router -ek között.

2. A Wi-Fi -s router -en ugyan úgy megtalálhatod a LAN portokat is. És ha még nem kell a Wi-Fi (ami a jövőt nézve egyre kevésbé lesz valószínű), akkor simán ki tudod kapcsolni raja.

3. A vezetékes router -eket ma már nem fejlesztenek SOHO piacra, így 90% -uk elavult f*s hardveresen és szoftveresen is. Álmukba sem tudnak annyi szolgáltatást mint Wi-Fis társaik.

4. Ha menet közbe derül ki, hogy mégis kell az a Wi-Fi nem kell megint új router -t vásárolnod


De hogy a kérdésre is válaszoljak, ennyi vezetékes router van a TP-Linknek soho piacra:

TL-R402M: Tök alap, annyit tud mint a 10 éves társaik.

TL-R460: +Sávszélesség korlátozás + szülő felügyelet

TL-R860: Ugyan az mint az előző, csak 4 helyett 8 poros switch -et integráltak bele.

2012. ápr. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 cipi8 ***** válasza:
Egyet értek az utólsóval! Semmi értelme nincs ma sima routert venni a Wi-fi-s routerek is rendelkeznek minimum 4 LAN portal és az antennát is kilehet kapcsolni rajtuk! Mi van akkor ha szerzel egy Wifis telefont a jövőben és nem bírsz majd rá cuccokat tölteni mert nincs wifi-d otthon és akkor vehetsz megint egy routert, különben is ezek már elavultnak számítanak!
2012. ápr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Wifitlen routernek nincs ma már értelme, ha nem akarod használni a Wifi-t, akkor kikapcsolod rajta, és kész. Vagy ha a betolakodóktól félsz, akkor külön-külön hozzáadod a te gépeidet, hogy csak azokat engedje be.
2012. ápr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!