Adam03 kérdése:

Van egy Videoton DB 2040 A hangfalam (30/40W) s egy 2x50W os erősítőm, kérdés hogy ha mondjuk 2x35W os erősítőre kötöm rá jobban szól vagy rosszabbul?

Figyelt kérdés

2012. máj. 6. 17:11
 1/3 cipi8 ***** válasza:

Egy formán szól mind a két erősítőn csak oda kell figyelni hogy a 2x50-es erősítőre ne adj max kakaót mert az szét fogja hajtani a hangfalaidat mivel a hangfal teljesítménye kisebb mint az erősítőé. Ja és figyelj oda hogy a hangfal ellenállása (ohm) ne legyen soha kisebb mint az erősítőé mert ha kisebb az ellenállás az erősítőjénél akkor az erőlködőd jobban fog melegedni a kelleténél és hamar meg pusztul majd!


Nekem kb 1 éve van egy Technics erősítőn (5x80W) 3db kb. 50W-os fal és nem tekerem fel csumára a hangot úgy hogy már betorzítson nincs vele gong. Túlhajtás ellen célszerű mindig kisebb teljesítményű erősítőt venni mint a hangfalé egy kicsivel így elkerülhető a túlhajtás de ha nagyobb az erősítő teljesítménye akkor meg ha oda figyelsz rá nem lehet bajod belőle.

2012. máj. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 cipi8 ***** válasza:

Helyesbítek:


Nem biztos hogy egyformán szól mert ha ez egyik egy gagyibb erősítő akkor nem lesz olyan szép és tiszta dinamikus hangzásod mint egy jobb fajtán. Nekem a Technics előtt egy Samsung hifi volt és az nem nyújtott olyan szép hangzást mint a Technics, ugyanazokkal a hangfalakkal és kábelekkel.

2012. máj. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! :)
2012. máj. 7. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!