Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kaptam ajándékba egy Canon...

Kaptam ajándékba egy Canon eos 1100D fényképezőgépet, pár infót szeretnék tudni, tudnátok segíteni fotósok? Én sajnos teljesen amatőr vagyok, kérdések lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kaptam ajándékba egy canon eos 1100D gépet. Először is érdeklődnék, hogy ez jó fajta gép-e? Soha nem szoktam fotózni, így semmi fogalmam nincs, hogyan álljak neki szép képeket készíteni. Van hozzá egy 75-300mm DC III objektív. Ne nézzetek hülyének, de mivel írtam, hogy teljesen amatőr vagyok, érdeklődnék, hogy ezzel a nagy objektívvel mit lehet fotózni? Én csak egy egyszerű fényképezőgépre vágytam, erre a férjem beállított ezzel. Még soha nem fogtam kézben ilyen gépet. Szeretném pl a napot lefényképezni közelről, láttam nagyon szép napos képeket, amiken látszanak a napfoltok. Milyen szűrőre lesz szükségem ehhez. És még miket vásároljak hozzá? Tudnátok adni pár jó tanácsot, hogyan használjam ezt a fajta gépet és az objektívet? Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Üdv.

Bertáné Dóra


2012. máj. 13. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Röviden:


- jó gép

- Főleg távolabbi dolgokat tudsz ezzel az objetkívvel fotózni

- Napot nem érdemes klasszikus módon fotózni. A napfoltokat különleges filterrel + csillagász távcsövekkel fotózzák.

- Szükséged lesz egy kisebb fókusztávolságú, nagyobb látószögű objetkívre,pl 18-55 környékén.

2012. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, még valami. A mélység élesség miatt tudsz ilyen frankó, közeli képeket is csinálni a jelenlegi objetkívvel:

[link]

2012. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Még csak a lakásban próbáltam ki, kíváncsi vagyok milyenek a képek ha feltöltöm, de szépnek néznek ki. Olvasgattam, hogy vannak különféle szűrők is az objektívre, de nem írják, hogy miket kell beszerezni, állítólag virító napsütésben is kell rá tenni valamit és különböző hatásokat lehet elérni egyes szűrőkkel. Ilyet hol kapok? Ha már egyszer a férjem ilyet gépet vett, akkor kihasználnám rendesen. :)
2012. máj. 13. 13:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Szűrőből többféle rendeltetésű van. Minden fotósboltban tudsz venni szerintem.

Itt egy kis leírás róluk:

[link]

2012. máj. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit érdemes venned az egy polárszűrő. Napfényben jobban kiemel színeket. Viszont mivel teleobjektívről beszélünk állati jó portréképeket lehet vele készíteni, hátrány hogy napos időben az árnyékok eltüntetéséhez erős vaku kell. Mondjuk nem épp csajos fényképező. Nem lehet hogy a férjed magának akarta? :)
2012. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!