Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » El akarok kezdeni fényképezni,...

El akarok kezdeni fényképezni, de még tök amatőr vagyok. Mit vegyek elsőnek: egy Canon EOS 1000D dslr gépet vagy egy Panasonic Lumix DMC-FZ38-as bridge gépet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 12:16
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Vagy szóba jöhet még egy Nikon D3000.
2010. júl. 1. 12:18
 2/19 anonim válasza:
én úgy gondolom, hogy egy bridge gép tökéletesen elég. nekem bridge gépem van és megvagyok vele elégedve, mondjuk én csak a magam szórakoztatására fotózgatok. De ráérsz később venni egy komolyabb gépet.
2010. júl. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
ez egyrészt igaz. de ha azt nézem, hogy a panasonic 80e, a nikon meg például 18-55mm-es objektível 99e, akkor végül is utóbbi jobban megérné. Csak nem tudom... ha sík hülye vagyok még hozzá, azért hamar beletanulhatok?
2010. júl. 1. 12:32
 4/19 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy kezdésnek elég lehet a bridge gép, de ha tényleg érdekel a dolog, akkor nagyon hamar ki fogod nőni, és ismét költhetsz DSLR gépre.


Ha biztos vagy benne, hogy érdekel, akkor inkább DSLR. Canon 1000D, Nikon D3000, Pentax k-m, stb...

2010. júl. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

első vagyok

én használtam vettem egy olympus sp-560uz 35ért és szép képeket lehet vele csinálni. én úgy gondolom, hogy ha most jobb gépet veszel nem fogsz vele jobb képet csinálni, csak majd idővel. ha telik rá am megveheted a drágábbat:D:D

2010. júl. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!


A 18-55ös optika alap optika, nagyjából 3x-os zoomal.

Tükrös gépeknek meg a "hátránya", hogy ott pedig az objektívet fogod hamar kinőni, és jobbat akarsz, ami pedig igencsak drága. :)

2010. júl. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%

"de ha azt nézem, hogy a panasonic 80e, a nikon meg például 18-55mm-es objektível 99e, akkor végül is utóbbi jobban megérné." =>> nem biztos. Mivel most kezdesz fotózni, nem tudhatod, hogy mit fogsz szeretni. Mármint: tájfotózás, makrófotózás, portré, satöbbi... mind-mind más felszerelést igényel ahoz, hogy élvezetes és eredményes legyen a munka. A 18-55 egy nagyon alap objektív, nem rossz minőség, ne értsd félre, de korlátozottan használható.

A bridge gépnek pont az az előnye, hogy rengeteg funkció van beleépítve, és makrózástól a nagylátószögű tájfotókig mindenre használható! Én mindenképpen a bridge gépet javasolnám neked kitanulni a fotózás csínját-bínját, mert arra tökéletes. Aztán ha már tudod, hogy mit-hogyan szeretsz fotózni, akkor annak megfelelő komolyabb felszerelést veszel úgy, hogy tudod is miért és mire költesz.

Nézd meg pl ezt az oldalt a Panasonic gépről (kattints a "leírás" gombra és nézd meg a tesztfotókat):

[link]

Ahol az 1x és a 18x zoom fotók vannak összehasonlítva... Na ilyesmire a 18-55 objektív nem képes. Meg a Makro-mód is. Hiába az egyik beépített automata funkció, a dslr gépeknél ehhez is egy külön objektív kellene!


"Csak nem tudom... ha sík hülye vagyok még hozzá, azért hamar beletanulhatok?" >> Persze :) én is szinte felnőtt fejjel kezdtem egy bridge géppel, és most egy egész klassz kis objektív-gyűjteményem van, dslr géppel, állvánnyal, mindennel, amire NEKEM szükségem lett. De ezt ki kellett tapasztalni! Bónusz: a bridge gép ma is megvan, és sokszor csak azt visszük, mert sziklákat meg hegyet mászni pl nem cipelem az egész tükörreflexes gépparkot ;)

Bocs a hosszú válaszért, de összetett kérdést tettél fel! Remélem segítettem!

2010. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben jártam...Érdekelt a fotózás, vettem egy bridge gépet, mert húúúú de nagy zoom, meg mindent tud, aztán fél év alatt kinőttem, rájöttem, hogy a 18-55-ös alap optika is messze lenyomja bármely bridge gépet minőségben.

Tudod az ilyen "polihisztor" gépek semmiben sem igazán jók.


Azért lássunk tisztán: Minél nagyobb a zoom, és minél több pixelt akarnak rázsúfolni a borsószemnyi szenzorra, annál rosszabb a minőség. És a tükrös gépek kivételével nagyon az ilyen parasztvakítás felé húz a piac.

2010. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
De, ha azt nézed, hogy egy egy objektív a D3000 nek akár 2-6 szorosa is lehet, nem mindegy, hogy akarsz-e ennyit költeni még rá! Mindig lesz egy újabb, jobb objektív :)
2010. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Persze, nekem ne mondd. :) Most vettem egy Sigma 17-70 OS HSM-et, drágább volt mint a vázam.. :)

Dehát úgyis kinövi a Bridge gépet ha ennyire érdekli a fotózás, akkor meg már inkább azt a 80.000-t obira költse. :)

2010. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!