Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Segítséget kérnék ahhoz, hogy...

Hecse kérdése:

Segítséget kérnék ahhoz, hogy hogyan álljak neki egy ledszalag bekotéséhez. Mi kell hozzá? Akksirol kell egyenesen kotni vagy kell egyéb cucc hozzá? Ugyanigy vagyok az erositovel is.

Figyelt kérdés

2012. máj. 22. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában a ledszalaghoz nem kell csak 12-14V.

Az erősítő ugyanez ha autós cucc.

2012. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és egyenesen az akkumulátorról? vagy van egy eloszto féle dolog es onnan a 12V-ot?
2012. máj. 22. 22:32
 3/5 cipi8 ***** válasza:

1. Az autós aksit hamar leszívja az erősítő töltés nélkül!

2. Az aksi töltése zárt helyen nem ajánlott sőt nem is szabad mert a töltés közben minden esetben az aksi felmelegszik és robbanékony durranó gáz keletkezik (Hidrogén). Egy haverom már robbant fel így aksival mert töltésközben valamivel szikrát csapott az aksi fölött kb 5 cm-re és BUMMM, szerencsére megúszta! Aksit mindig jól szellőző helységben szabad csak tölteni, ha nekem nem hiszel járj utána.

3. A töltőre meg ha közvetlen kötöd rá a cuccokat az sem jó mert a töltők olyan 13-14V-al töltenek és az hamar kinyírja a dolgaidat.


Én régebben a kocsi erősítőjét a szünetmentes tápom aksijának a kábel sarura kötöttem közvetlenül úgy hogy a töltés folyamatosan ment hogy ne szívja le soha. Szerintem így kivitelezhető a dolog! Az aksim 12V-os és 7,2 AH-s volt. Sokan azt hiszik hogy a PC tápra is rálehet kötni de az baromság a 12V ugyan meg van csak a megfelelő áramerősség (amper) nincs meg és még eléggé háttérzajos a hangzás.


Veszel egy szünet mentest vagy újat vagy használtat tökmindegy csak jó legyen, ha az aksi ja nem jó akkor azt olyan 5000 Ft körül lehet kapni garival együtt. Akár egyszerre rányomhatod az erősítőt meg a led-et is. Hallottam már olyat is hogy valaki ezt trafóval oldatta meg de azt nem tudom hogy mik az árak és ott is figyelembe kell venni az ampert és hogy a trafó ne főzze meg magát.

2012. máj. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Sokan azt hiszik hogy a PC tápra is rálehet kötni de az baromság"


A fenébe, akkor nekem 8 éve baromságból megy az autósmagnó a műhelyben PC tápról. Igaz hogy 30W fölé nem tudom kihajtani hogy ne torzítson.

Még jó hogy szóltál.


A számítógépet nem zavarja amikor 200W-al megterheli?

A PC-nek nem zajos? Vagy az más?

2012. máj. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 cipi8 ***** válasza:
Jó figyelj nem tudom hogy neked milyen tápról megy a cuccod, nekem 2 tápról is eléggé zajos volt a hangzása! De miután rá dobtam a szünetmentesem aksijára akkor megszűnt a hiba, mondjuk nekem csak egy napig volt ez a kókány megoldás mert a lökött szomszédom nem tudta bekötni normálisan a kocsijába és áthozta nekem hogy nézzem meg mert biztosan rossz.
2012. máj. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!