Windows Phone vs. Android? (Lumina 710 vs. OT-995? )

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék már telefont venni, és szinte teljesen ismerem az Android oprendszert anélkül, hogy egy készülékhez is hozzáértem volna.

Nemrég kinéztem az Alcatel OT-995-öt jó ár/érték aránya miatt, és amúgy is tetszik a telefon... ez oké, ezzel semmi problémám nincsen, de itt jön a gubanc:

Amikor bementünk egy T-pontba megnézni az OT-995-öt, eléggé lekötött egy WP-s telefon látványa, a Lumina 800 volt kiállítva. Elvoltam vele pár percet, aztán felmerült bennem a kérdés: WP vs- Android ? Lumina 710 vs. OT-995 ?

A Lumina 710 úgy jön a képbe, hogy megnéztem a Nokia WP-s telefonjait, és ezt tűnt jónak és olcsónak is. A probléma csak az, hogy semmit sem tudok erről az OS-ról. Azt tudom, hogy kicsi a rendszerkövetelménye, így a Lumina 710-en gyorsabban fut a WP, mint az OT-995-ön az Android.

Eléggé megfoghatatlan nekem a Windows Phone, mert semmi kezdőképernyő (asztal), és nincsen ott a jó öreg menü sem, csak ilyen képekkel teli "izé"...


Tapasztalt WP felhasználókat kérnék, hogy írják le az OS előnyeit, hátrányait, esetleg akinek ilyen telefonja van (L. 710) az leírhatja a saját véleményét is.

Összehasonlításhoz:

-Nokia lumina Windows Phone OS 7.5

-Alcatel OT-995 Android 2.3.5 -->> ez nyáron frissítésre kerül ICS-re, tehát EZT tessék figyelembe venni, ne a mostanit


Grafikus csipp tök ugyan az mind2-ben, a proci ugyan úgy 1,4Ghz, mind kettő ramja 512. Nehéz döntés, de nekem pár héten belül meg kéne hoznom ezt :D



2012. máj. 24. 21:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Lehet hogy itt nem, de már volt olyan kérdés, amire azt válaszolták, hogy az androidnak túl sok az hardverigénye. Ehhez képest 600 Mhz-en androidon a Skype tökéletesen fut, WP7en pedig letiltották a leggyengébb Nokiáról.

Én az android mellett állok.

2012. máj. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A Windows 8 a jelenlegi Lumia modelleken MINDEGYIKEN elérhető lesz majd, és nem kell érte semmit fizetni.


Amúgy meg biztos, hogy testre fogják szabni a 610-re a Skypeot.

2012. máj. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
610 nem érdekel, felőlem nyugodtan tilthatják rajta a Skype-ot, én 710-et írtam. Az előző válasz érdekes volt számomra: WP 8 elérhető lesz minden erősebb típusú Luminára ?
2012. máj. 26. 15:26
 14/18 anonim ***** válasza:
Persze. Azt olvastam. És olyasmiről is hallottam, hogy sokkal szabhatóbb lesz, nem lesz ennyire zárt.
2012. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kb. mikorra lesz elérhető a 710-re a WP8 ? Mert azt tudom, hogy a rendszer már kész, tehát már csak rá kel szabni.

Amúgy a 7.5 nagyon jó rendszer, de ha megvenném, kb 1 hét után megunnám a csempefelületet :)

2012. máj. 26. 22:02
 16/18 anonim ***** válasza:
A Win8 is csempés és nem biztos, hogy egyáltalán megjelenik a 710-re
2012. máj. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Kléh Lajos ***** válasza:

SZia.


Lumia 610,710 re nem lesz Win 8.0 "csak" 7.8 a 7.5 helyett!

2012. júl. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
örültem hogy meg tudtam szabadulni a lumia 800 tól.. már azon gondolkoztam hogy ha nem veszi meg senki, bedobom a drávába, amilyen messzire csak tudom .....
2013. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!