Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehetséges hogy azért nem...

Lehetséges hogy azért nem szólal meg a mikrofon a régi hifin mert az előbbi digitális jelet küld míg az utóbbi csak analógot fogad?

Figyelt kérdés

vagy miért lehet ez


ha nem a mikrofont, hanem a gépet kötöm az erősítőhöz(nyilván a hangfal az ami megszólal) akkor jó..de az is ugyanúgy digitális szal akkor az előbbi felvetésem hülyeség


de akkor miért nem szólal meg?


akkor viszont megszólal ha a mikrofont bedugom egy gitárerősítőbe és a gitárerősítő jelét pedig be a régi hifibe, akkor így meg miért jó?


fontos lenne

köszönöm



2012. máj. 31. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hogyne, mikrofon digitális jelet küld. Jóvicc.

Azért nem szólal meg, mert a mikrofon nagyon alacsony jelszintű jelet küld, te meg valószínűleg az Aux in/Line in-be dugtad, ami vonalszintű jelet vár.

Kb, mintha a Balaton egyik partjáról át akarnál kiabálni a másikra és nem érted miért nem hallják.

2012. máj. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

igen így tettem a gitár erősítővel, nagyon halk volt ,de hallható volt a kierősítés, viszont ezzel a régi hifivel amihez rca átalakítóval kötöttem hozzá a mikrofont semmit sem szólt, feltekertem maximumra, és több bemeneten is próbáltam ilyenek vannak hogy cd/aux;tuner;phono;tape egyikkel sem megy, viszont a gép jelét rakom át cd/auxról a phonora akkor sokkal hangosabb lesz. de a mikinél semelyiken semmi:O


te próbáltad már így összekötni? mert én sem értem miért nem megy, de nem megy

2012. máj. 31. 22:43
 3/14 anonim ***** válasza:

Most írtam le miért nem megy.

Mit nem értesz rajta?

A hifi vonal szintű jelet vár "hangosat".

A mikrofon előerősítős nélkül meg alig ad jelet "halkat".

2012. máj. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként se a mikrofon se a géped nem küldd digitális jelet.
2012. máj. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
najó.ha ez tényleg így lenne akkor a gitárom megszólalt volna a hifin. de semmi hangot nem adott ki, a gitár a normál jelet küld, nem pedig halkat ahogy fent írtad
2012. máj. 31. 23:48
 6/14 anonim ***** válasza:

Istenem, a f*szt, a gitár is pont akkora jelet küldd, mint a mikrofon...

Pont ezért nem szólal meg ugyanúgy a hifin...

2012. máj. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

A gitár és a mikrofon jelét is erősíteni kell, mert különben semmit sem fogsz hallani belőlük. Nem véletlenül kell gitárhoz gitárerősítő. Mikrofont meg pl. aktív hangfalba dugd.


Amúgy a kérdésedbe leírtad a választ is:


"akkor viszont megszólal ha a mikrofont bedugom egy gitárerősítőbe és a gitárerősítő jelét pedig be a régi hifibe"


Mert a gitárerősítőd felerősítette a mikrofon jelét és ezt a már felerősített jelet küldted tovább a hifidbe, ami már volt olyan erős/hangos jel, hogy halljad. A mikrofon pedig nem digitális jelet küld, hanem analógot.

2012. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

aha, köszönöm a válaszokat

viszont most adódott egy újabb probléma, hogy hogyan kössem a mikrofont egyből a hangfalba,ha nincs olyan bemenet rajta?


"drótos megoldással" van hozzákötve a hangfal az erősítőnek.nem tudom hogy lehetne közvetlen összekötni a mikit és a hangfalat:\

2012. jún. 1. 14:12
 9/14 anonim ***** válasza:

Apukám és neked van aktív hangfalad?

Nincs.

Akkor?

Ha a passzív hangfaladba bedugod a mikrofonod, akkor még a végerősítőt is kihagyod és még kevésbé fog szólni az egész...

2012. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

A Hifi hangfalai passzív hangfalak. Ahogy az előző is írta, hiába kötöd össze a mikrofonnal nem fog megszólalni.


A legegyszerűbb megoldás, ha veszel egy olyan keverőpultot, ami felerősíti a mikrofont és utána kötöd össze valamilyen hangfallal.


Vagy veszel egy mikrofon előerősítőt pl innen: [link] és ezt használod + a hangfalat.


Remélem most már lassan tisztul a kép..

2012. jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!