Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Használhatok-e usb adatkábelt...

Használhatok-e usb adatkábelt a digitális diktafonom mikrofon bemenetére, amelyre ka333-adatkábel dugható, ha usb-jack átalakÍtót veszek rá?

Figyelt kérdés
Rendeltem a netről egy diktafont, amihez nem járt adatkábel. Csak otthonról keresgélve a neten szembesültem azzal, hogy a diktafonomhoz való ka333-as adatkábel, 5000FT-ba kerülne. Szeretnék olcsóbb megoldást. Érdemes-e a mikrofon jack bemenetét usb-vé átalakítani? Van-e ennek kockázata?

2012. febr. 3. 00:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Most akkor adatkábel kellene a felvett fájlok letöltéséhez vagy külső mikrofont akarsz hozzá csatlakoztatni?
2012. febr. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pc-re szeretném átküldeni a hangfelvételeket. olympus vn-7600 nevű diktafonról van szó.
2012. febr. 3. 11:01
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy sikerült egy nem pc kompatibilis diktafon-t vennem?
2012. febr. 3. 11:03
 4/5 A kérdező kommentje:

"A KA-333 audió kábel egyik végét az egyik diktafon fülhallgató csatlakozó aljzatára, másik végét a másik diktafon audió bemeneti csatlakozó aljzatára csatlakoztatjuk. Így átjátszhatjuk a hangfelételeket kazettára vagy CD-re, illetve PC-re.

A kábelhez 3,5 és 2,5 mm-es átalakító adapter is tartozik.

" - ezt elolvastam a hozzá csatlakoztatható kábelről, de az árát nem kerestem meg a neten. Most hogy láttam az árát, szeretnék inkább usb kábelt használni. Vajon lehetséges ezt a diktafont pc kompatibilissé tenni vagy vegyek másikat?...

2012. febr. 3. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a KA333-as kábel neked nem kell, az analóg jack kábel, arra jó, hogy átjátszhasd a felvételt egy másik analóg eszközre, amin felveheted. Tehát le kell játszanod a diktafonon az egész felvételt, a másikon meg felvenni. Így a számítógép is fel tudja venni, ha bedugod a hangkártya line-in-jébe, de az mp3-akat nem így szoktuk áttenni, mert akkor semmi értelme nem lenne az mp3-nak, mert ez akkor így analóg átjátszás lenne.


Milyen kimeneti csatlakozó van még a diktafonon a jack-en kívül? Kell lennie egy digitálisnak a PC-hez, amin átteheted az mp3-akat, ha már egyszer abban vesz fel. USB vagy valami egyéb digitális csatlakozó.

2012. febr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!