Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy lehet 5.1-s hangot kreálni?

Hogy lehet 5.1-s hangot kreálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, adott egy ASUS O!Play Mini Plus [link] médialejátszó. Hogyan tudnék 5.1 hangot varázsolni rá, minél olcsóbban?

2012. máj. 31. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Kell egy hangfalszett, ez gondolom egyértelmű:)

Ehhez kell egy olyan 5.1es erősítő, amin van optikai bemenet vagy HDMI. HDMI olyan 50%án van az erősítőknek, optikai 99%on van, ami 5.1es DTS erősítő. És kész is a digitális 5.1

2012. máj. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

THX nagyjából ezt sikerült már kiokoskodnom, ebben meg is erősítettél.

Egy Orion HT-900 5.1 házimozi rendszerrel vajon megoldható-e? Tescoban 15000 HUF-ért árulják a hátulján optikai csatlás van, de míg a többi drágább gépnél ott van, hogy "optical in", addig ezen ez a felirat nem található. Éjszaka meg nem igazán forgolódnak az eladók! :)

2012. jún. 1. 01:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennek nincs digitális bemenete.

Aminek bemenete van digitális, hát az nem ez az árkategória egészen, vagyis de, csak mégsem XD

Egy 5.1es erősítőt megkapsz olyan 25k körül(Yamaha, System Fidelity). ezek nem rossz erősítők, kb 6x50 wattot tudnak, otthoni felhasználásra bőven elegendőek. Ezeken van optikai bemenet, HDMI bemenet, meg még vagy 30 bemenet.

Ehhez kell egy 5.1es hangfalszett. Nem kell nagy, system fidelityből 20-30 körül már kapsz, Jamo olyan 40 körül van, SAL is elég olcsó és nem szól csúnyán.

Vagy használt hangfalak, ha ki lehet őket próbálni, akkor olyat is megéri, mert pl egy 88ban gyártott B&O hangfal még most is szebben szól, mint egy új SAL(szvsz.)

A THX egy minősítés, ami a hangminőségre vonatkozik, ezek az erősítők rendelkeznek ezzel is.

2012. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pénzkérdés, ha van rá min. egy százasod, akkor egy remek kis cuccot tudsz összedobni. 5.1-es hangrendszerek vannak elérhető árban a termékpiacon, a SAL viszont ipari hulladék, bár nagyon jól ég, fűtésre kiváló. Elektronikai boltok szégyenpolcain kaphatóak, inkább "lőj" magadnak használtan Yamaha,Jamo vagy akár Orion cuccot...Logitech x530-a (25-30 ezerért)a pici kis vacak dobozaival lealázza a SAL-t: az kínai vackokból van, rémesen szar összeszereléssel, keresztváltóként egy kondenzátor oszt jó van.
2012. jún. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondod ezt úgy, hogy életedbe nem hallottad, hogy szól.

Az x-530ban van erősítő, viszont nincs rajta optikai bementet. Előbb gondolkodj, mielőtt ilyet mondasz.

A Z-5500 és ennek különféle változatai, amin van optika, ebben erősítő is van, kinek tetszik, ahogy szól, kinek nem, szvsz. a Harman/Kardon hasonló szettje szebben szól, de az meg még drágább.

Kérdés, mennyi pénzed van rá, mit jelent a minél olcsóbban?

Minél olcsóbban egy 5.1es használt házimozi erősítő és 5 hangfal, ebből ha a két front 3 utas álló hangfal, amiben van külön sub, akkor a mélyláda el is hagyható.

2012. jún. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves pistus11, ne zavarjon, hogy ez a szakmám...

Hallottam SAL-t, sőt szét is kaptuk. Rajta kívül úgy 3 ezer féle cuccot hallottam kiállításokon, bemutatótermekben, 50 ezres allin-tól 12 milliósig. Tudom, hogy nincs optikai bemenete a Logitechnek,az arányok érzékeltetése végett írtam, hogy a kis műanyag hangszóróival porig alázza a Somogyit (SAL). Használtan egy 5.1-es DTS-képes erősítő 30 ezer, egy hangfalszett szintén használtam 30-100 között kapható.

2012. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondtam, hogy a SAL egy marha nagy minőség, a hangváltója kifejezetten vacak, de olcsón szeretne valamit, ami 5.1 és arra "tökéletes"
2012. jún. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!