Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mitől lehet forró az autós...

Mitől lehet forró az autós erősítőm 10-15 perc elteltével?

Figyelt kérdés

Üdv!


Van egy két csatornás Renegade 550W autós erősítőm, két 260W pioneer hangszóróm és egy Ground Zero GZIB 120XBT mélynyomóm (350W RMS) és az lenne a problémám, hogy melegszik az erősítő, de ez már a második.. Az előző Ground Zero volt, olyan 400W körül és az a végén már el is füstölt, szóval azóta erősítő nélkül vannak bent a cuccok. Mi lehet az oka? Kábelek? Rossz bekötés? Az az érdekes, hogy ez az erősítő is ugyanott melegszik, ahol az előző, tehát az egyik sarkában és egy 10-15p múlva már forró a készülék.


Az autó egy 92-es Opel Astra F. Szerintem nem terheltem túl, sosem hallgattam maximum hangerőn, de teljesen mindegy mennyire tekertem fel, ugyanúgy melegedett.


Normális kábelekkel van összekötve, táp és földkábel elég vastag, hangszóró kábelek sem vékonyak, viszont az RCA kábel meg volt törve ezért össze kötöttem újra, de nem hinném, hogy ez okozná a melegedést. 74ah akksi van benne, tehát szerintem az is megfelelő. Fejegység is új. Az előző erősítőbe lehetett úgy kötni a hangszórókat a kézikönyv szerint, hogy mind a hármat, de ennél nem, próbáltam csak a mélyládával, vagy csak a két hangszóróval, de így is melegszik... Kifogytam az ötletekből, aki tud kérem segítsen! Akár képeket is tudok készíteni.



2012. jún. 27. 18:48
 1/7 anonim válasza:
Hali.Nekem is hasonló megoldásom van és nekem is melegszik de szerintem ez normális mivel használjuk.Nekem egy Blaupunkt gta480-as 4csatornás 840W-os erősítőm van.Megy róla egy 600w-os dld láda meg ajtónként egy-egy Hertz 120-as mélyközép.Nekem is egy hlyről megy minden és szakszerűen van bekötve.Én nem is kímélem hajtom rendesen és néha 5-10 perc után olyan forró,hogy nem is lehet nagyon megfogni.De ennyi... nincs semmi baja a melegedés ilyen használat mellet szerintem normális dolog.De lehet nincs igazam.Még annyi,hogy van egy biztosítékom a motortérbe az aksinál.Biztos ami biztos.Én ennyit tudok mondani de remélem más is hozzászól mert engem is érdekel a dolog.Jah:és nekem is Astrám van...Csak G-s.Csövi
2012. jún. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá tennék, hogy az előzőt szétkaptam és ahol melegedett, ott volt egy fekete kis chip szerűség, amiből szálak futottak az alaplapra, kb 6 darab ilyen chip volt (3-3 a két oldalon), ez teljesen szétégett és gyakorlatilag le esett a helyéről. Ezek után már nem melegedett a régi erősítő, de kb fél óra járatás után kikapcsolt és azóta nem kapcsol be, azért vettem egy másikat, de ez ugyanúgy melegszik pont azon a helyen.
2012. jún. 27. 20:13
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, a biztosíték nekemis ott van az akksinál, és gyakorlatilag nekemis tűz forró lesz az erősítőm, nem tudom ez mennyire normális, de nem merem azóta berakni, nehogy az legyen mint a másikkal.. Várom a lehetőséges megoldásokat.
2012. jún. 27. 20:15
 4/7 anonim válasza:
Ha megfelelő a hangszóról impedanciája és nem kötötted párhuzamosan őket, akkor nem terheled túl, így van megtervezve. A mai világban spórolnak az anyaggal! Amúgy rakj rá egy ventilátort az kicsit hűti,meg vedd azt is figyelembe, hogy zárt helyen van.
2012. jún. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4 ohmos a mélynyomó és a két hangszóró is, az erősítő pedig kezeli a 2 és 4 ohmot is, tehát ezzel nemhiszem hogy lehet probléma. párhuzamos bekötés? ezt fel tudnád nekem vázolni? nem vagyok műszaki zseni, ez az első hangcuccom, saját magam kötöttem be.
2012. jún. 27. 20:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Illetve, hogy kössem akkor be a három hangszórót?
2012. jún. 27. 20:52
 7/7 anonim válasza:
A párhuzamos azt jelenti, hogy a hangszórókból illetve a mélynyomóból kijövő vezetékeket, pirosat a pirossal feketét a feketével kötöd össze! Megnéztem az erősítőt!Az a gond, hogy vagy a mélynyomót vagy a hangszórókat kötöd rá, mivel a mélynyomónak csak mély hangokat kell átvinni a hangszóróknak pedig közép és magas hangokat. A helyedbe a két hangszórót kötném rá és néznék egy kifejezetten mélynyomóhoz való erősítőt. Persze azt is lehet hogy csak a mélynyomót rakod rá. Ha van leírásod róla tanulmányozd át!
2012. jún. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!