Tudnátok olyan hirdetési oldalakat, fórum oldalakat, esetleg kereskedéseket ajánlani, ahol használt, régebbi, de eredeti XBox 360 Slim konzolban használható játéklemezeket lehet venni az új játéklemezeknél (lényegesen) olcsóbban, de biztonságosan?

Figyelt kérdés

Nem vagyok játékos, csak a gyerekeimnek szeretnék venni.

(Azt sem tudom, hogy ha egy lemezt használtak már egy konzolban, akkor be lehet-e tenni lejátszani egy másik konzolba. Csak gondolom, hogy igen.)


Ha vannak ezzel kapcsolatban tapasztalataitok, esetleg már vettetek vagy adtatok el ilyen eredeti játéklemezeket, írjátok meg a véleményeteket, hogy mire kell/érdemes figyelni, esetleg mik lehetnek a buktatói egy ilyen vásárlásnak.


S ha esetleg játékokat is tudnátok ajánlani 10-16 éves korosztálynak, fiúknak és lányoknak való játékokat is, az is komoly segítség lenne számomra. Amit előre is köszönök.



#Xbox #Xbox 360 Slim #használt XBox játéklemezek
2012. jún. 28. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ajánlom a jatekaim.hu oldalt, de a vaterán is találhatsz olcsón jókat.

Természetesen be lehet tenni másik konzolba, működni fog.

Az meg, hogy biztonságosan... Ha használtan veszel bárhol átverhetnek.

Ha lehet próbáld meg személyesen átvenni, ha muszáj postázni, akkor vagy utánvéttel (habár úgy elég sok a postaköltség), előreutalással csak akkor, ha megbízható az eladó (vaterán sok pozitív értékelése van, vagy látszik, hogy ezzel foglalkozik és nem érné meg neki átverni.)

2012. jún. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Vatera jó.


Ott látod mit veszel látod, hogy kitől veszed látod milyen értékelései vannak így látod megbízható e.

2012. jún. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Megnézem a javasolt oldalakat.

A Vatera-t csak hallomásból ismerem, de sok rosszat is hallottam már az ilyen vásárlásokkal kapcsolatban.

Ezért kicsit bizalmatlan is vagyok.


Én mindenképpen csak személyesen venném át, és csak úgy, hogy viszem a konzolunkat és megnézzük futnak-e benne a játékok.

Természetesen több játékot vennék egyszerre, hogy megérje elmenni érte, s vélhetőleg az eladó is olcsóbb egységárakat számítana fel nekem, ha nem csak 1-2 lemezt vennék tőle.


Az árakat tekintve többe javasoltak valamilyen rgh-ztatást, de nem értek hozzá, meg félnék is a több tízezer forintos szinte új gépet más kezébe adni átalakíttatni.

Azért a pénzért -gondolom- már kapnék néhány jó játékot tartalmazó eredeti, de használt lemezt is.

S ha a bank nem szakad ránk, évente talán egy-két új lemezt is tudok venni a gyerkőceimnek.


Még felmerült bennem néhány kérdés ezzel kapcsolatban:

1., Szerintetek a jelzett korosztálynak milyen játékok lehetnek érdekesek?

Nem csak a lövöldözős, gyilkolászós játékok érdekelnek.

Én kifejezetten preferálnám, ha valami ügyességi, logikai játékokat is találnánk.


2., Szerintetek milyen árakon érdemes ilyen használt játékokat venni, azaz mi számítana jó vételnek?

Nem olyan választ várok, hogy "Az a jó, ami a te pénztárcádnak megfelel."

Gondolom, nektek mint hozzáértőknek van valamilyen véleményetek arról, hogy mi az a pénz, amit egy-egy ilyen használt játékért még érdemes kiadni.

Egyáltalán milyen árakért érdemes egyezkedni, alkudni?


3., Minden régebbi XBox-os lemez lejátszható a legújabb Slim-es konzolokon is?

2012. jún. 28. 10:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdemes a hardverapron is körülnézni:

[link]

2012. jún. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Itt érdemes körülnézni!

2012. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek:

Köszönöm a válaszokat.



Az utolsónak:

Köszönöm a tippet.

Ha esetleg Te vagy az, aki a linkelt oldalon hirdeti a játékokat, akkor kérlek írd meg privátban, hogy melyiket mennyiért adnád külön-külön, és ha együttesen többet vennék.


A hirdetésben részletezett játéklista korrekt, de én tényleg nem vagyok játékos... azaz a nevek nekem nem sokat mondanak.

Ebben a gyerekeimre kell majd hagyatkozzak.

Én csak az árak tekintetében leszek/vagyok kompetens.

Azaz csak abban, hogy eldöntsem, még megfizethető-e számomra vagy sem, amit az eladó kér.


Ha a gyerekeknek tetszik valami a listából és az ára is vállalható a részemről, akkor biztosan többet vennék.

Nagyon elfogadható ár esetén akár mindet is, de biztosan nem járható a részemről, hogy csak egy pályaudvaron vegyem át.

Csak azután adok pénzt bármiért is, miután a saját konzolunkkal valamelyik csemetém kipróbálta a játékot, hogy működik-e, stb.

(Én még a próbához is h...e vagyok, annyira távol állnak tőlem ezek konzolos dolgok.)


Az árakat tekintve, tényleg csak igazán olcsó megoldások érdekelnek. A szaküzletek használt játék árai, vagy annál csak egy-kétezer forinttal olcsóbb megoldások biztosan nem jók nekem.


Némi adalék, hogy miért is így keresek eredeti játékokat.

A gyerekek már régóta nyüstölnek, hogy csináltassak valami RGH-zást a konzoljukon, mert a barátaiké is ilyen, és így nagyon olcsón tudnak játékokhoz jutni, stb...

Én azonban ódzkodom az ilyen szürke megoldásoktól és félnék is a sok tízezer forintos szinte új konzolt "barkácsolók" kezébe adni.

Az internetről próbáltam ezzel kapcsolatban is informálódni, talán ezen a fórumon is kérdeztem már, de lévén, hogy ez nem tűnik igazán szabályos beavatkozásnak, érdemi információkat gyakorlatilag csak olyan weboldalakon találtam, ahol maga a publikáló "elbújik" egy anonim weboldal, e-mail cím mögé.


Szóval inkább vennék eredeti lemezeket, amiket a tulajdonosaik már meguntak, vagy egyéb okból eladnának olcsón, nagyon olcsón.

Akár pénzért, akár valamilyen korrekt cseretárgyért.


A gyerekektől a következő játékokat hallottam mostanában:

Skate 3, Matrix, Lego StarWars 3

(Az utóbbi kettő lehet, hogy egy játék. Nem tudom.)

Ezek biztosan érdekelnének.

2012. júl. 19. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!