Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ki lehet nyírni egy házimozi...

Ki lehet nyírni egy házimozi rendszer saját hangfalait, hogyha az általa megengedett max. Hangerőn hallgatok zenét?

Figyelt kérdés

2012. júl. 6. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel az általa megengedett max hangerőn használod, így szerintem nem, ott még az erősítőnek is bírnia kell, és a membránok kilengése sem lehet akkora hogy elszakadjon a kábel.

Tehát szerintem semmi baja nem lehet.

2012. júl. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak mert egy LG-n van 40 fokozat, de egy ütősebb house zenénél már úgy 20-tól felfele hallom, hogy "nehezen bírja", meg úgy általában is ha hallom, hogy valami már recseg inkább halkítok rajta. Vagy az nem csinál kárt benne?
2012. júl. 6. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Azon kívül hogy úgy szar hallgatni nem.

Minden hangfal torzít egy bizonyos fok után, ezt nem szokás túllépni, mert ott már szar a hangja.

2012. júl. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösz!
2012. júl. 7. 23:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vennék rá mérget, hogy nem lehet tönkretenni, de nem valószínű, kis esély van rá. Nade eleve, miért hallgatná az ember torzan, sztem csak addig szabad hajtani, amíg szépen szól...nem kell nagy hangerőt elvárni, ahhoz más cucc kellene.
2012. aug. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt értem és így is csinálom, de akkor minek van rajta annyi fokozat? Tehát maradjunk most példának az LG- nél. Ha 40 a max de nekem már 25-27 től recseg, akkor szinte a felénél már halkítanom kellene? Akkor meg minek tesznek bele annyit? Tennének bele mondjuk csak 25-öt, ott már azért jól szól, de nyugodtan használnám.
2012. aug. 5. 20:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Általában azért, mert az erősítőknél alapelv, hogy kicsi jelet is föl tudjanak erősíteni, de normális a akicsi jelnél nagyobbat kapnak.

Pl: 200mV os jelről max hangerőn 0-ás hangszínszab állásnál (!) már szokták tudni a max teljesítményt.

Sok cd játszó pedig 775mV, vagy akár 2v.os jelet ad, ez nem baj, csak plusz 10 decibel a példában.

2012. aug. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!