Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Találtam egy TBA800-as IC-vel...

Találtam egy TBA800-as IC-vel szerelt tv hangpanelt, meg bekötési sémát hasonló panelra. De ezzel a bekötéssel csak búg. Az alkatrészek elhelyezkedése más, de ezek a modulok nagyon egy kaptafára mentek anno. A tápja 15V. Miben térhet el a két panel?

Figyelt kérdés

Ez alapján: [link]


Én panelom: [link]


2012. júl. 9. 11:47
 1/8 Chello ***** válasza:

Küldjel legyszi egy felulnezeti kepet is a tiedrol es a masikrol is ha tudsz.


Megprobalok segiteni.


Amugy tudodaz Ic-rol, hogy jo?

Es meeg azt kell megkerdezzem, hogy meromuszered lesz e keznel? (Feszultseget es rovidzarat mindenkeppen kene tudni vizsgalni)

2012. júl. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia! Csak a sajátomról tudok felülnézeti képet küldeni,mert a másik csak egy netes kép..

[link]


így felülnézetben a bal alsó az IC 1-es láb.. sor végén a 6-os. és a bal felsőben végződik a 12-es lábbal.

Akár szar is lehet a panel,de nehezen hinném,mert meglátásom szerint nagyon ritkán voltak rosszak.. Mérőmüszerem van. (Sőt van egy halom Fekete-fehér modul tv hangpenel is..)

2012. júl. 9. 13:12
 3/8 A kérdező kommentje:

Végig követtem az IC lábait. A jack dugó közepét elkötöttem.. :) A hangszóró (+ azaz fekete-piros)vezetéke mellé kell kötni közvetlenül.. :)Igy már szépen szól,és elég kellemes.. de úgy ahogyan sejtettem azért nem vágott földhöz... (Csöveshez szoktam.. Pacsirta rádió ECC83,EL34 2-3W igen kellemes térbetöltő "csöves" hangzásvilág) Erre egy Walkmant kötöttem rá,15V táppal megy,így max. 1,5-2W-ot tud. Egy 12,5VA/6 Ohmos (25cm átmérőjü)hangszóróval. E feletti teljesítményen azért torzít rendesen.


Köszönöm a segítőszándékot.. :) Akinél a garázsban leledzik ilyesmi a "lomok" közt,azért érdemes összedobni.. kb:10 perc.. és egy nagy 6-8 Ohmos hangfallal azért lehet jól döngetni.. erősen hallgatni egy CD-játékost,vagy pl:MP3-at... :)

2012. júl. 9. 13:47
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen kevéske a dolog.. A táp egy régi tévé kimenőtrafója,amelynél az egyik szekunder kivezetés 13 V-ja van egyenirányítva egy dióda+470uF/35V-al.. így kb:16-17V.. a LED csak "dísz" :D

2012. júl. 9. 14:33
 5/8 Chello ***** válasza:

Hogyne..


6 ohmmal 17 voltrol meeg 50%-os hatasfoka mellett is 12w jon le rola csucsban.

Ami nem baj ha tudod huteni, de akkor tegyel ra egy 1200 cm2 feluletu hutolapot, vagy hutsed ventivel, de 500 ala akkor se menj.


Irtam egy pogit ha adsz emil cimet elkuldom neked.

3 adatbol 20 mp alatt ra tudsz szamolni egy adott ohmszamon a kimeneti terhelesre.



Idealis terhelese ennek az ic-nek 16 ohm-nal jelentkezik 24 voltos tapfesz mellett.

Ekkor pontosan a 9w-os disszipacios teljesitmenye van kihasznalva.

Maximalisan 30V-rol mehet, de terhelten azert 24, mert le kell adnia a homegfutasokat is.


Kimeneti arama maximum 2 amper csucsban folyamatosan 1.5A


Nalad a terheles egy muterhelessel 1.42 amper lenne full kivezerlesnel.

24v 16 ohm 0.75A

Ha nagyon jol hutod 8 ohmal is elmegy 24 voltrol, mert az aram csak a masfel amper eri el ugy is.

4 Ohm-ra is lejon a 18w, de akkor 2.13A terhelest okoz, amitol szerintem idovel elszallna.

2012. júl. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Chello ***** válasza:
Tegyel ra egy jo sok ezer mikro-nyi kondit, legalabb 8 kene neki. (idealisan 10-20 a padlozashoz 4 ohmon, de az mar extreme puffer ehez eleg lesz 5-10 e mikro)
2012. júl. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Chello ***** válasza:

Nekem a 7294-es TDA ic-m +- 26 voltrol megy 8 Ohmos meelyet hajt 2.27A esik igy a kimeneteen, ez 41watt es 40000 mikro pufferkondija van.


Ahogy nezem, van bootstrap laba (4-es) amin egy 100 mikro figyel.

En is a 7294-esemen 22 mkro helyett 100 mikrot hasznalok.


Viszont a tba melyatviteletol nem fogsz igy megorulni.

Allitolag alapkapcsolasban 40 hz tol visz at.

Mindenesetre en a kicsatolo kondit legalabb 2200 mikrot hasznalneek (alapkapcsolasban 500 at rajzol)

Es ha esetleg zajos lenne azon is lehet segiteni.

Ha ntan erzeketlen lene azon is.


Adatlap:


[link]


Amugy ez egy jo ic, nekem volt egy regi

RFT RFT sv3000 hifitorony erositojeben es igen dinamikus hangja van.


RFT:


[link]


Nem igy nez ki belulrol, de ez a hiperszil volt benne es elvitt boven a 2 ic-t.:


[link]

2012. júl. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ilyen kevéske a dolog.. A táp egy régi tévé kimenőtrafója ..."


Ránézésre nem lehet több a trafó 5-10W-tól.

Ne csodálkozz ha nem döng.

Főleg egyutas félhullámú egyenirányítóval.

2012. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!