Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elektromos gitár működik...

Elektromos gitár működik erősítő nélkül?

Figyelt kérdés
tehát ha veszek egy elektromos gitárt, de hozzá nincs erősítő, attól tudok gitározni rajta?

2012. júl. 16. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, csak nagyon halk lesz és hülyén fog szólni. De erősítő helyett később is inkább egy normális hangkártyát vegyél (asztali gépbe már 3000-ért is kapsz megfelelőt), úgy már tudod effektezni is, és spóroltál 100+ ezret.
2012. júl. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
De ha csak gitározást akarod kipróbálni, hogy egyáltalán megy-e neked, akkor vegyél egy olcsóbb (de jó) akusztikus gitárt, tanuld meg az alapokat, s akkor már látod milyen villanygitár kell neked. ;)
2012. júl. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha otthon akarsz gitározni és nem zavar, hogy csak szimulált hangzás, ami azért csak közelében van a valódinak, a hangkártya tényleg elég.


Amúgy persze lehet az elektromoson tanulni mindenféle erősítés nélkül, de nem sok értelme van. Akkor minek veszel elektromost?

2012. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

@12:35

Kérdés, hogy milyen a valódi. Nekem van kombóm és multieffektem is (Frontman 25 + Zoom 707II), de nem használom, gépen effektezve minden téren szebben szól. Nem beszélve arról, hogy sokkal több beállítási lehetőség van (Guitar Rig). Persze kell hozzá egy normális hangfal vagy fejhallgató.

2012. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazából ma már egy jó program+hifi sokkal élethűbb, valódibb gitárhangzást ad, mint egy akármilyen 10-15 wattos kombó.
2012. júl. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ízlés dolga.

Én elég kevés effektet használok és egy Fender Vibrolux meg valami számítógépes modellezés + hi-fi közt óriási a különbség szerintem.

Sose adja vissza azt a dinamikát és azt a hangzást, azt a reakciót.

2012. júl. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem, de pont ezért jó szerintem.

Én legalábbis egy nagyon kis panelban élek, nyugdíjas szomszédokkal, ha 1-es veszem az erősítőt is már borzasztó hangos, ha esetleg beraknék mellé egy számot is kész katasztrófa. Ilyen kis hangerőn meg a legjobb erősítő is döglötten szól, a hangszórók nem mozognak, a csövek nem dolgoznak.

Ellenben egy jó modellezős programmal egy jó kompresszált hangzást kapsz, kb olyat, mint ami már egy lemezen is van, ergó nagyon jó halk gyakorlásra és zenével együtt is jól szól, szinte belesimul.

Persze a rákenról érzést amikor remeg minden a gitárhangtól nem adja vissza, de arravaló a próbaterem, garázs, ahol kihajthatja az ember az igazi cuccát.

2012. júl. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jogos,végül is én se nagyon tudom feltekerni, ugyanilyen okból, de mégis más...

Meg egyszerűen zavar, hogy számítógép kell a zenéhez. Épp elég, hogy 20 éve azzal dolgozom, legalább ebből kihagynám. :)

2012. júl. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 soxormond válasza:
20 ezerért már kapsz gitárerősitőt enélkül nem lehet ,számitógéppel se olcsóbb
2015. nov. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!