Mennyi ideig használható digitális fényképezőgéphez Energizer ceruza alakú akkumulátor?

Figyelt kérdés
Négy darab, másfél évesek, hiába töltöm fel, állandóan lemerülnek. Akkukat vagy a töltőt cseréljem ki? Esetleg mindegyiket?
2009. júl. 14. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az akkut cseréld ki, azok mentek tönkre, legalább is fényképezőgépbe már nem jók.

Ha más kapacitású az új akku (mAh szám) mint a régi amihez a töltőt vetted akkor azt is érdemes cserélni az akkunak megfelelőre.

2009. júl. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A töltőnél mért számít a kapacitás? Én pl ugyanazzal a töltővel töltöm a 900mAh-s AAA akkukat, minta 2450mAh-s (AA) ceruzákat.
2009. dec. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
"A töltőnél mért számít a kapacitás?..." - nagyobb kapacitású töltővel tudsz kisbbet tölteni, ha befogadja mindkettőt, akkor mindkettőhöz jó. De kisebbhez gyártott nem tölti fel rendesen a nagyobb akksit. (Bróbálj meg 2méteres létrával átmászni egy 4méteres falon :D )
2010. jan. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De inkább a töltőáram erőssége, nem? A töltőnek mióta van kapacitása?
2010. jan. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen minőségű töltőt használsz. Elsődleges szempont!!! Szánj rá pár ezressel többet, és vegyél olyat, ami mikroprocesszor-vezérlésű, töltés-merítés üzemmódra képes. Javasolnám egy ilyen töltővel kezelésbe venni az Energiser-akksikat, nem lehetnek azok még rosszak. Az meg, hogy egy fényképezőgéphez mennyi ideig használható egy akksi? Rettentő szélsőségek vannak, legalább is az én tapasztalatom szerint. Azért gondolom egy 30-50 expozíciót mindenképp illene kibírni. Azért javasolt legalább a gép kezelési utasításában feltüntetett kapacitású akksit használni.
2012. máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!